• Language / язык

Altum

KrajPoland
MiastoGliwice
Kod44-100
AdresPrzyszowska 44
Telefon601507951
Skype
WWWhttp://www.zespolaltum.pl
Email
Typ chóruzespół wokalno-instrumentalny
Grupa wiekowadzieci
Istnieje od2012
Języki komunikacji English, German, Polish,
Wpisano 2015-02-27
Moderator Michal Glab
Profesjonalnynie
Dyrygent
Michał Głąb

Altum to zespół wokalno-instrumentalny, w skład którego wchodzą uczniowie szkół podstawowych, szkół średnich oraz studenci. Dyrygentem i współzałożycielem zespołu jest Michał Głąb, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach, specjalności: Prowadzenie zespołów wokalnych i wokalno-instrumentalnych.

Zespół działa od lutego 2012 r. przy parafii œw. Jerzego w Gliwicach-Łabędach i jest kontynuacją działalności scholii dziecięcej Duc in Altum. Na co dzień zespół zajmuje się oprawą muzyczną Mszy świętych, uroczystoœci ślubnych i innych tego typu wydarzeń. W maju 2012 r. członkowie zespołu Altum zorganizowali pierwsze Warsztaty Gospel w parafii św.Anny w Gliwicach-Łabędach. Podczas koncertu wystąpili muzycy:
Jacek Dzwonowski - skrzypce, Mateusz Gremlowski - gitara basowa, Bartłomiej Sojka - perkusja.
W listopadzie 2012 r. zespół wziął udział w XVII Przeglądzie Piosenki Religijnej "Pieśnią chwalmy Pana", który odbył się w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Zabrzu. W kwietniu 2013 r. w parafii œw. Jerzego zespół przygotował czuwanie w 8 rocznicę śmierci bł. Jana Pawła II (dzisiaj już œwięty!), podczas której zostały wykonane pieśni wielogłosowe, litania z towarzyszeniem pianina i skrzypiec oraz pantomima ewangelizacyjna.

W 2013 roku temu zespół Altum nagrał swoją pierwszą płytę demo z kolędami. Znajdują się na niej aranżacje dyrygenta znanych kolęd i pastorałek. Nagrania zostały zrealizowane przez Marcina Dzwonowskiego – kompozytora muzyki do spektakli gliwickiego Teatru A. W maju 2014 roku zespół wystąpił podczas festiwalu „Barka” w Ujeździe ślšskim śpiewajšc razem z chórem katedralnym z Gliwic oraz zespołem Magdalenki z Karłowic Wielkich (laureatami festiwalu „Cantate Deo” w Gliwicach), a także podczas jubileuszu 75-lecia parafii św.Jerzego w Gliwicach.

Zespół wykonuje na co dzień muzykę Gospel, pieśni religijne i oazowe, a także utwory maryjne i uwielbieniowe. W zespole występują również osoby uczęszczające na co dzień do gliwickiej Państwowej Szkoły Muzycznej. W trakcie koncertów nasza grupa liczy nawet 25 osób. Działalność Altum ma wymiar zarówno międzyparafialny jak i międzypokoleniowy. Zespół tworzą dzieci, młodzież i dorośli w wieku od 10 do 45 lat - śpiewamy więc rodzinnie, gdyż wielu z nas to rodzice i nasze dzieci. Aktualnie próby Altum odbywają w każdą sobotę od 10.00 do 12:00 w Centrum Sportowo-Kulturalnym "Łabędź" w Gliwicach-Łabędach.
Z zespołem współpracują profesjonalni muzycy związani z Teatrem A i śląską sceną muzyki rozrywkowej:
Marcin Dzwonowski - pianino, Jacek Dzwonowski - skrzypce, Arkadiusz Dec - gitara, Mateusz Gremlowski - gitara basowa, Piotr Kucharz - gitara basowa i Manuel Klonek - perkusja.
Aktualnie zespół pracuje nad nowym repertuarem muzyki Gospel i Negro Spirituals.
Repertuar
Gospel, Negro Spirituals, Pieśni uwielbienia
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze