• Language / язык

Chór NOVUM - NOVUM

Choir NOVUM

KrajPoland
MiastoRydzyna
Kod64-130
Adresul. Rynek 7
Telefon665234700
Skype
WWWhttp://www.facebook.com/chornovum
Emailchornovum@gmail.com
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowadorośli
Istnieje od2017
Języki komunikacji English, Polish,
Wpisano 2019-01-29
Moderator Chór Novum
Profesjonalnynie
Dyrygent
doc. Alina Pietrzak

Dni, godziny i miejsce prób chóru
czwartki, 18:00 - 20:00
Opis
Chór Novum istnieje od października 2017 roku przy Ośrodku Kultury w Rydzynie. Dyrygentem chóru jest Alina Pietrzak. Powstał on z inicjatywy entuzjastów śpiewu, których łączy wspólna pasja do muzyki chóralnej. Cały czas się rozwija i podejmuje nowe wyzwania. Chór zadebiutował w miejscowym kościele Koncertem Kolęd w styczniu 2018 roku. W marcu wykonał kilka utworów pasyjnych podczas nabożeństwa Drogi Krzyżowej, poruszając wiernych do głębokiej refleksji. Chór Novum uświetnił także swoim koncertem wiosenne Święto Zamku w Rydzynie. W październiku 2018 roku chór wziął udział w VIII Ogólnopolskim Festiwalu Chórów „Silesia Cantat” w Głogowie, zdobywając Grand Prix. Z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości dał koncert „Ojczyźnie razem śpiewajmy!”. Mimo iż chór działa od 1,5 roku, występy przyjmowane są entuzjastycznie i cieszą się sporym zainteresowaniem.
Osiągnięcia
Grand Prix, VIII Ogólnopolski Festiwal Chórów „Silesia Cantat” w Głogowie

Wyróżnienie i dyplom za najlepsze wykonanie utworu inspirowanego folklorem,
VIII Ogólnopolski Festiwal Chórów „Silesia Cantat” w Głogowie
Repertuar
W repertuarze chóru znajdują się utwory różnych epok począwszy od muzyki dawnej do współczesnej. Nie brakuje również muzyki rozrywkowej.
Partnerzy
Urząd Miasta i Gminy Rydzyna
Rydzyński Ośrodek Kultury
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies