We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Luterański Chór GRADUALE

CountryPoland
CityBielsko-Biała
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.chor-bielsko.luteranie.pl/
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since1945
Languages of communication
Entered 2008-09-22
Updated 2012-06-11
Moderator Justyna Dziuma
Agata Fender
Professionalno
Conductor
Agata Fender

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
W ciągu 60- lecia swego istnienia chór wielokrotnie koncertował w kraju i zagranicą (min. Czechy, Węgry,Austria,Szwecja,Niemcy,Holandia,Dania) śpiewając zarówno w małych wiejskich kościółkach jak i w największych luterańskich katedrach Europy (Ulm, Uppsala) a także w domach opieki i w ośrodkach dla osób niepełnosprawnych.

Chór swoją pieśnią służy przede wszystkim w macierzystej parafii, śpiewając podczas różnych nabożeństw,świąt kościelnych,ślubów czy pogrzebów. Znaczące miejsce ma także w środowisku w którym działa, będąc częstym gościem na nabożeństwach ekumenicznych , bierze udział w imprezach organizowanych przez różne instytucje , wielokrotnie uczestniczy w uroczystościach kościelnych na terenie całego kraju ale również chętnie odwiedza i pełni służbę wśród ewangelickiej diaspory w różnych miejscach w Polsce.

Członkami chóru są zarówno osoby bardzo młode ( uczniowie gimnazjów, liceów, studenci) jak i osoby czynne zawodowo czy też emeryci, tak więc rozpiętość wieku to od 16 do 75 lat ale to co łączy to wspólna radość z dawania świadectwa wiary poprzez służbę pieśnią. Na przestrzeni ostatnich 10 lat chór wydał trzy płyty CD 1.”Długa droga” (1998r.) która zawiera psalmy ,chorały , utwory polifoniczne, pieśni pasyjne, kolędy i pieśni współczesne . 2.”Śpiewajcie aniołowie” (2003r.) zawarte są na niej pieśni adwentowe, bożonarodzeniowe jak i najbardziej znane polskie kolędy. 3. „ Chwalmy Pana” (2005r.) jest to płyta okazjonalna wydana z okazji 60–lecia istnienia chóru które przypada na jesień 2005r. Na płycie znajdują się także utwory w wykonaniu zaprzyjaźnionego z nami „Wolfsburger Frauenchor” z partnerskiego miasta Wolfsburg w Niemczech.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·