• Language / язык

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego

KrajPoland
MiastoGdańsk
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.chor.univ.gda.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od1971
Języki komunikacji Polish,
Wpisano 2008-09-22
Moderator Justyna Dziuma
Profesjonalnynie
Dyrygent
Marcin Tomczak

Akademicki Chór Uniwersytetu Gdańskiego został założony w 1971 roku. Do tej pory zespół wystąpił z kilkuset koncertami w Polsce i za granicą. Śpiewał w wielu krajach europejskich (m.in. w Austrii, Belgii, na Białorusi, w Bułgarii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Luksemburgu, na Łotwie, Ukrainie, w Niemczech, w San Marino, Szwajcarii, Szwecji, na Węgrzech, we Włoszech) oraz w USA, Korei Południowej i Chinach. Chór kilkakrotnie występował także dla papieża Jana Pawła II - np. w 1997 r. uczestniczył w oprawie muzycznej mszy noworocznej w Watykanie inaugurującej obchody Tysiąclecia Gdańska. W latach 1994 - 2000 współpracował z koordynowaną przez Collegium Musicum Uniwersytetu Jana Gutenberga w Moguncji Europejską Akademią Chóralną.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze