• Language / язык

Grodziski Chór BOGORYA

KrajPoland
MiastoGrodzisk Mazowiecki
Kod
Adres
Telefon
Skype
WWWhttp://www.grodzisk.pl/index.php?cmd=zawartosc&opt=pokaz&id=165
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od0
Języki komunikacji
Wpisano 2008-09-22
Moderator Justyna Dziuma
Profesjonalnynie
Dyrygent
Marcin Łukasz Mazur

Chór powstał w listopadzie 2000r. przy Ośrodku Kultury w Grodzisku Mazowieckim pod nazwą Grodziski Chór Dziecięcy. Jego założycielem i pierwszym dyrygentem jest chórmistrz, nauczyciel i autor publikacji muzycznych Marcin Łukasz Mazur. Z zespołem pracują także: Anna Asińska, Kinga Machura i Karolina Matusiak. Obecnie chóry liczą około 80 uzdolnionych muzycznie dziewcząt i chłopców w wieku od 8 do 18 lat, podzielonych na cztery grupy wiekowe. Z początkiem 2006 r. chór przyjął nazwę: Grodziski Chór Bogorya.

Chór wystąpił dotychczas ponad 100 razy w wielu miastach Polski, w Niemczech, na Słowacji, na Litwie, w Austrii i we Włoszech. W repertuarze zespołu znajdują się utwory o tematyce dziecięcej, patriotycznej i religijnej (m. in. kolędy). Pierwszy występ chóru miał miejsce 3 maja 2001 r. w czasie uroczystości rocznicy Konstytucji 3 Maja w Grodzisku Mazowieckim, od tego czasu chór regularnie występuje. Obecnie Grodziski Chór Bogorya śpiewa repertuar trzy- i czterogłosowy a cappella.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze