• Language / язык

CHÓR AKADEMII TECHNICZNO-HUMANISTYCZNEJ - CHóR ATH

The Choir of the University of Bielsko-Biala

KrajPoland
MiastoBielsko-Biała
Kod43-300
Adresul. Piastowska 44
Telefon
Skype
WWWhttp://www.chor.ath.bielsko.pl/
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowa----
Istnieje od2003
Języki komunikacji Croatian, Czech, English, German, Italian, Polish, Russian, Serbian, Slovak,
Wpisano 2008-09-28
Zaktualizowano 2012-06-29
Moderator Agnieszka Nowak
Profesjonalnynie
Dyrygent
Jan Borowski

Dni, godziny i miejsce prób chóru
Do uzupełnienia
Opis
Jesteśmy grupą ludzi, których połączyła pasja śpiewania. Chór tworzą głównie studenci oraz absolwenci ATH, ale dołączyć do nas może każdy chętny. Obecnie są z nami także studenci innych uczelni, licealiści, a nawet gimnazjaliści. Chór to nie tylko wspólne śpiewanie. Spotykamy się często poza próbami. Jesteśmy przede wszystkim grupą przyjaciół. Nie da się bowiem nie zżyć z sobą koncertując, wyjeżdżając na obozy, konkursy czy zwiedzając świat.
Osiągnięcia
* Srebrny Dyplom w Mundi Cantat Superior Olomouc w Czechach (2006),

* Złoty Dyplom w II Międzynarodowym Konkursie Gaude Cantem im. Kazimierza Fobera w Bielsku-Białej (2006),

* Złoty Medal w Międzynarodowym Wielkanocnym Festiwalu Muzyki Sakralnej Musica Religiosa Olomouc (2007),

* Złoty Medal w III Międzynarodowym Konkursie Chóralnym Festa Choralis Bratislava (2008)

* Złoty Medal w 27 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Prevezie oraz nagroda specjalna za najlepsze wykonanie utworu prawosławnego (Chwalitie Imia Gospodnie) (2009)

* Grand Prix, Puchar Prezydenta Miasta Bielska-Białej, Złoty Dyplom w kategorii chórów akademickich oraz nagrody specjalne:

- nagrodę dla najlepszego chóru Oddziału Bielskiego PZCHiO,
- Puchar Wojciecha Kilara za najciekawszą interpretację utwóru kompozytora współczesnego za wykonanie utworu Pawła Łukaszewskiego
"Beatus vir, sanctus Martinus",
- Puchar Piotra Beczały dla najlepszego chóru akademickiego,
- Puchar Rektora Akademii Muzycznej w Katowicach dla najlepszego dyrygenta festiwalu dla Jana Borowskiego

w V Międzynarodowym Festiwalu Chórów GAUDE CANTEM w Bielsku-Białej (2009)

* I nagroda w kategorii chórów mieszanych w XIX Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni Chóralnej „KOLĘDY I PASTORAŁKI” w Myślenicach (2010)

* II miejsce w kategorii MUZYKA SAKRALNA w Krakowskim Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym (2010)

* Złote Pasmo, I miejsce w kategorii chórów mieszanych oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu muzyki sakralnej (Beatus vir, Sanctus Martinus) w VI Międzynarodowym Festiwalu RYBNICKA JESIEŃ CHÓRALNA (2010)

* I miejsce w kategorii chórów akademickich w XIII Łódzkim Festiwalu Chóralnym CANTIO LODZIENSIS (2010)

* I miejsce i statuetka Złotego Anioła w kategorii CHÓRY MIESZANE DOROŚLI w I Krakowskim Festiwalu Pieśni Adwentowych i Bożonarodzeniowych (2010)

* Grand Prix i Złota Struna w kategorii Chóry Młodzieżowe i Akademickie w XIII Małopolskim Konkursie Chórów (2011)

* Grand Prix oraz I miejsce w kategorii Chóry Mieszane Dorośli w I Wrocławskim Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej (2011)

* Grand Prix oraz Złoty Medal w kategorii Superior Chóry Mieszane Dorośli w 39 Międzynarodowym Festiwalu Chóralnym w Ołomuńcu (Czechy) (2011)

* I miejsce za najlepsze wykonanie muzyki sakralnej oraz sardany (tradycyjny taniec kataloński) oraz Złoty Dyplom za interpretację muzyki katalońskiej w I Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Chórów Cançó Mediterrània, Lloret de Mar/Barcelona (Hiszpania) (2011)

* Grand Prix, I miejsce w kategorii zespołów chóralnych oraz nagroda za najlepsze wykonanie utworu obowiązkowego w XXIII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumi (2011)

* Grand Prix podczas 18. Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek w Będzinie (2012)

* Złoty Medal w kategorii Chóry Mieszane Dorośli (z najwyższą punktacją 100 punktów na 100 możliwych do zdobycia) oraz Złoty Medal w kategorii Chórów Kameralnych Dorośli (z najwyższą punktacją 100 punktów na 100 możliwych do zdobycia) w X Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Sakralnej i Kościelnej Musica Religiosa w Ołomuńcu (Czechy, 2012)

* Grand Prix - statuetka Złotego Feliksa, Złoty Dyplom oraz nagrody specjalne:

o Za najlepsze wykonanie utworu muzyki dawnej – dyplom honorowy
o Za najlepsze wykonanie kompozycji współczesnej - dyplom honorowy
o Za najlepszą technikę wokalną - dyplom honorowy oraz Puchar ufundowany przez Wojewodę Warmińsko-Mazurskiego Mariana Podziewskiego
o Dla najlepszego dyrygenta - dyplom honorowy
w XI Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Chóralnej im. Feliksa Nowowiejskiego w Barczewie (2012)

* I miejsce w kategorii chórów akademickich oraz nagroda indywidualna dla dyrygenta w XVI Międzynarodowym Festiwalu Pieśni Religijnej " Cantate Deo" w Rzeszowie (2012)Repertuar
Repertuar chóru stanowią głównie pieśni a cappella polskich oraz zagranicznych kompozytorów. Jest to zarówno muzyka dawna (Jacob Arcadelt, Antonio Lotti, Jacobus Gallus), jak i współczesna (Randalph Stroope, Andrzej Koszewski, Eric Whitacre). Zespół wykonuje również utwory zwane negro spirituals, utwory patriotyczne (Hymn Polski, Gaude Mater Polonia) oraz kolędy i pastorałki. Chór ma także w swoim repertuarze utwóry wokalno-instrumentalne (Msza C-dur "Spatzen Messe" i Requiem d-moll (KV 626) Mozarta, Msza Góralska Tadeusza Maklakiewicza).

Posłuchaj nas tutaj --> http://www.youtube.com/user/TheATcHoir
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies