• Language / язык

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Szczecinie

International Festival of Sacred Music in Stettin

Starting date2020-10-16
Ending date2020-10-18
Submission deadline2020-09-01
Country, CityPoland, Szczecin
Event locationParafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Szczecinie
AddressPrzyjaciół Żołnierza 45
WWWhttp://festival.szczecin.pl/
Entered 2020-01-18 by Anna Szymanska-dempc
Description

UWAGA! w związku z wprowadzonym w kraju stanem zagrożenia epidemicznego związanym z koronawirusem SARS-CoV-2 oraz utrudnieniami wynikającymi z organizacji imprez masowych: Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej, który miał się odbyć w dniach 3-5.04.br. ze względu na tę wyjątkową sytuację zostaje przekształcony na Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Sakralnej i odbędzie się w dniach 16.-18.10.2020.

Jeżeli Twój Chór dokonał zgłoszenia na pierwotnie planowany Festiwal Muzyki Pasyjnej i chcesz jedynie potwierdzić uczestnictwo w Festiwalu o nowym terminie (16–18.10.2020), który odbędzie się pod zmienioną nazwą jako Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej w Szczecinie, to wypełnij jedynie skrócony formularz „Redeklaracja uczestnictwa”.

Gdy Twój Chór nie dokonywał wcześniej zgłoszenia na Festiwal w planowym terminie, wciąż możesz dokonać rejestracji wypełniając pełny formularz.


Zainteresowane udziałem chóry prosimy o kontakt - czas akredytacji mija 01.09.2020

„Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, Kościół potrzebuje sztuki”
Jan Paweł II List do artystów

Od zarania wieków muzyka towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie i modlitwie. Z wiekiem zmieniała się jej rola, ale obecność w kościele jest stała i związana z rokiem liturgicznym. Już od V wieku tematyka Wielkiego Postu inspirowała kompozytorów do tworzenia dzieł związanych z cierpieniem Chrystusa. Jego męka i śmierć są inspiracją także dla współczesnych artystów, którzy w zagonionym świecie prowokują swą twórczością do zastanowienia się nad sensem ludzkiej egzystencji i dotykają takich problemów jak śmierć i cierpienie czy samotność i miłość. Utwory o tematyce pasyjnej często pojawiają się w repertuarach chórów oraz w programach koncertów.

Mamy nadzieję, że udział w naszym festiwalu dostarczy Państwu wzruszeń, pozwoli na „zatrzymanie się w czasie”, pogłębienie wiary i ufności w Boga oraz drugiego człowieka.

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·