• Language / язык

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów

International Musical Challenges of Seniors

Starting date2020-10-17
Ending date2020-10-18
Country, CityPoland, Szczecin
Event locationWydział Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie Aula Audytorium Maximum
AddressJ. Słowackiego 17
WWWhttp://www.muzycznezmagania.pl/
Entered 2020-01-20 by Anna Szymanska-dempc
Description

Zapraszamy do udziału w szóstych Międzynarodowych Muzycznych Zmaganiach Seniorów. To impreza na którą zapraszamy chóry oraz zespoły wokalne działające przy Domach Kultury, Uniwersytetach Trzeciego Wieku, a także niezależne zespoły, w których składzie występują Seniorzy.
Śpiewajcie i bawcie się razem z nami w Szczecinie !

 

Międzynarodowe Muzyczne Zmagania Seniorów to kolejny po Międzynarodowym Szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej (II edycja odbyła się w marcu br.) projekt realizowany przez Fundację Morze Kultury. Tym razem z myślą o ludziach bogatych w doświadczenie, aktywnych i młodych duchem – Seniorów.

Głównym założeniem festiwalu jest prezentacja umiejętności oraz konkursowa konfrontacja osiągnięć artystycznych zespołów amatorskich, których członkowie mają skończone 50 i więcej lat, a tym samym czas na pogłębianie swoich pasji. Zmagania mają na celu rozbudzanie zamiłowania do śpiewu i są okazją do spotkania się ludzi o podobnych zainteresowaniach zamieszkałych w różnych stronach Polski i Europy Jest to zbieżne z jedną z idei Uniwersytetów Trzeciego Wieku mówiącej o stwarzaniu ludziom w dojrzałym wieku możliwości do aktywności społecznej, zwłaszcza artystycznej, bo od lat wiadomo wszem i wobec, że talenty drzemią w każdym człowieku i powinny być rozwijane w każdym wieku!

Niechaj nasze muzyczne święto będzie spotkaniem szlachetności i piękna oraz stanie się okazją do podzielenia się artystycznymi obserwacjami i życiowym doświadczeniem.

Życzymy dobrego czasu w Szczecinie!

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·