• Language / язык

Ogólnopolski Przegląd Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej

Data rozpoczęcia2018-03-17
Data zakończenia2018-03-17
Termin zgłoszeń2018-01-16
Kraj, MiastoPoland, Żory
Miejsce wydarzeniaKościół Św. Ap. Filipa i Jakuba
Adresul.Garncarska 16
WWWhttp://www.pasyjne.zory.pl
Wpisano 2017-10-24 przez Ewa Adamczyk-scibik
Opis

Z wielką radością pragniemy zaprosić zespoły chóralne do wzięcia udziału w XIII edycji Ogólnopolskiego Przeglądu Chórów Kościelnych Pieśni Pokutnej i Pasyjnej - ŻORY 2018, który odbędzie się 17 marca 2018 r. w kościele Rzymsko –Katolickim p.w. Św. Ap. Filipa i Jakuba w Żorach ul. Garncarska 16.

Przegląd ma charakter ekumeniczny, dlatego zapraszamy wszystkie chóry wyznania chrześcijańskiego. Jak co roku w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Żorach odbędą się koncerty poza konkursowe. Tradycja muzyczna całego kościoła stanowi skarbiec nieocenionej wartości wybijający się ponad inne sztuki.

Pięknym zwyczajem na Śląsku stało się wykonywanie w okresie Wielkiego Postu (a zwłaszcza w Niedzielę Palmową) utworów pasyjnych. Pragniemy, aby wszystkie chóry wymieniły swoje doświadczenia i podnosiły swój poziom twórczy o przeznaczeniu liturgicznym. 

Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies