We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

XXIV Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Starting date2019-04-26
Ending date2019-04-27
Submission deadline2019-02-15
Country, CityPoland, Wejherowo
Event locationFilharmonia Kaszubska/Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie
WWWhttp://wck.org.pl/pozostale/opis/4939-xxiv-ogolnopolski-festiwal-piesni-o-morzu.html
Entered 2019-02-05 by Monika Plomin
Description

Zachęcamy do wzięcia udziału w XXIV Ogólnopolskim Festiwalu Pieśni o Morzu, który odbędzie się w dniach 26-27.04.2019 roku w Wejherowie.

Przedsięwzięcie posiada długoletnią tradycję, odbywa się od 1966 roku. Celem festiwalu jest upowszechnianie wartościowych artystycznie i ideowo utworów o tematyce marynistycznej i kaszubskiej. Wydarzenie o charakterze konkursowym umożliwia prezentację amatorskiego ruchu artystycznego, popularyzuje twórczość chóralną zarówno polską, jak i zagraniczną.

Program konkursowy oceniany jest przez jury złożone z profesjonalnych muzyków. Najlepszy zespół biorący udział w konkursie otrzymuje prestiżową nagrodę Grand Prix. Ponadto przyznawane są nagrody finansowe oraz wyróżnienia.

Organizatorami przedsięwzięcia są: Prezydent Miasta Wejherowa Krzysztof Hildebrandt, Akademia Muzyczna im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, Gdański Oddział Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Fryderyka Chopina w Wejherowie, Muzeum Piśmiennictwa i Muzyki Kaszubsko – Pomorskiej w Wejherowie, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Rada Chórów Kaszubskich oraz Filharmonia Kaszubska – Wejherowskie Centrum Kultury.

Zgłoszenia przyjmowane są do 15 lutego 2019 r.

Regulamin i karta zgłoszeniowa znajdują się w załączniku poniżej.
W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt pod numerem: 58 672 27 75 wew.47 lub adresem e-mail: m.plomin@wck.org.pl

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·