• Language / язык

Tyskie Wieczory Kolędowe

Starting date2020-01-04
Ending date2020-01-11
Submission deadline2019-12-09
Country, CityPoland, Tychy
WWWhttp://kultura.tychy.pl/konkursy/konkurs-chorow-29-tyskich-wieczorow-koledowych/
Entered 2019-10-11 by Magdalena Borucka
Description

Początek stycznia w Tychach oznacza wielki festiwal kolęd – Tyskie Wieczory Kolędowe, które co roku przyciągają do tyskich świątyń wielu słuchaczy. Oprócz siedmiu koncertowych pozwalających wysłuchać kolęd (i nie tylko!) w ciekawych aranżacjach, Festiwal otwiera prestiżowy Konkurs Chórów, w którym uczestniczą chóry z kraju, dzięki czemu co roku gościmy reprezentacje wielu miast Śląska czy Małopolski, którzy - jako laureaci - mają okazję zaprezentować się podczas koncertu finałowego, a także wystąpić z pełnym koncertem podczas kolejnej edycji Festiwalu, organizowanego przez Miejskie Centrum Kultury w Tychach.

To, co jest niezwykłe w przypadku Tyskich Wieczorów Kolędowych to fakt, że mimo upływu lat, formuła wydarzenia nie uległa zmianie. Zmieniają się jedynie wykonawcy, a dzięki koncertom odbywającym się w wielu miejscach, Tychy dzięki radosnemu kolędowaniu w całym mieście przedłużają magiczny czas Świąt.

jako organizator Tyskich Wieczorów Kolędowych zaprasza do udziału w prestiżowym konkursie chórów, który odbędzie się 4 stycznia 2020 roku od godziny 9.00 w Zespole Szkół Muzycznych im. Feliksa Rybickiego w Tychach.

Zapraszamy do udziału chóry męskie, żeńskie i mieszane, które oceniane będą w trzech kategoriach:

  1. chóry duże parafialne i związkowe (powyżej 21 osób),
  2. chóry kameralne (do 21 osób),
  3. chóry pozostałe (np. domów kultury, świetlicowe, ludowe, szkolne)

Jury przyzna nagrody finansowe o łącznej wartości 12.000 złotych, a nagrodzone chóry wystąpią w uroczystym koncercie laureatów 11 stycznia 2020 roku.

Na Laureata czeka także zaproszenie do wykonania koncertu podczas jubileuszowych, trzydziestych Tyskich Wieczorów Kolędowych w 2021 roku.

Zgłoszenia przesyłać należy w nieprzekraczalnym terminie 9 grudnia 2019 r.

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·