• Language / язык

Międzynarodowy Festiwal Chóralny We Are SingingDunum Belgrad

We Are SingingDunum Belgrad

Starting date2020-09-18
Ending date2020-09-20
Submission deadline2020-07-15
Country, CityPoland,
WWWhttps://www.facebook.com/We-Are-Singing-Festival-Polska-102050534547264/
Entered 2019-11-04 by Alicja Sokolowska
Description

WE ARE SINGING(DUNUM) MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL CHÓRALNY SERBIA, BELGRAD 
18-20 września 2020

KILKA SŁÓW O FESTIWALU
We Are SingingDunum to międzynarodowy festiwal chóralny, który nie ma charakteru konkursowego i przeznaczony jest dla wszystkich rodzajów chórów. Nasz festiwal to niesamowita okazja do muzycznego spotkania i niezapomnianych koncertów z chórami z całego świata. Miejscem We Are SingingDunum jest kolorowa stolica Serbii - Belgrad. Ostatnie lata Belgrad daje się poznać jako miejsce bardzo popularne dla młodych turystów z racji bogatej oferty kulturalnej, mówi się, że stolica Serbii nigdy nie zasypia, a wzdłuż brzegów rzeki Sawy zacumowane są tętniące życiem tratwy-lokale. Zróżnicowana architektura zdominowała miasto, a centrum Belgradu jest przytulne i wszystkie historyczne atrakcje skumulowane zostały na jednym terenie.


Festiwal jest otwarty dla chórów i zespołów wokalnych wszystkich rodzajów. Punktami obowiązkowymi dla uczestników są programy artystyczne trwające około 20 minut, które zostaną zaprezentowane na różnych typach scen (kościoły, sale koncertowe, sceny plenerowe)
BELGRAD
Olśniewający, odrodzony Belgrad to bogata mieszanka kultury, architektury i kolaż orientalnej pasji i europejskiej finezji. Punktem najważniejszym serbskiej stolicy jest najważniejszy architektoniczny skarb czyli celtyckie fortyfikacje Kalemegdan. Obok nich historyczną wagę miasta podkreślają liczne stanowiska archeologiczne, zabytki kultury od prehistorii po czasy obecne. Belgrad jest żywy, pełen dźwięków, kolorów i pozytywnej energii od uśmiechniętych i bardzo sympatycznych mieszkańców. Więcej informacji …….(email adresse and telephone)

PROGRAM I MIEJSCA We are SingingDunum oficjalnie rozpoczyna się w piątek 18 września 2020 roku. Witamy nasze chóry oficjalnym poczęstunkiem w przyjaznej, muzycznej atmosferze. Znajdzie się wtedy czas na próbę oraz zapoznanie z innymi uczestnikami. Okazją do świetnej zabawy jest uczestnictwo w Chórze Festiwalowym (złożonym ze wszystkich uczestników) podczas koncertu inauguracyjnego w sobotę 19 września. To wyjątkowe wydarzenie jest szczególnym doświadczeniem dla chórzystów, zachwyca widownię, a także daje możliwość na nowe spojrzenie na muzykę i własne zespoły. Sobota 19 września 2020 – koncerty festiwalowe Dzień zaczynamy od śniadania , porannej próby, aby potem móc wybrać się na zwiedzanie Belgradu. Wszystkie koncerty odbędą się w Kolarac Grand Concert Hall . Każdy z chórów przygotowuje program trwający około 20 minut (wliczając wejście i zejście ze sceny). Repertuar jest Waszą decyzją. Po koncercie serdecznie zapraszamy na uroczystą kolację w hotelu przy dźwiękach muzyki na żywo. Niedziela 20 września 2020 – odjazd lub przedłużenie pobytu Śniadanie, a następnie wyjazd lub wybór dodatkowego pobytu w Serbii.
MIEJSCA
Kolarac Grand Concert Hall
Budowę imponującego gmachu Kolarac o powierzchni 4500 m² ukończono w 1932 r. Architekt Petar Bajalović, mający niezwykłe poczucie estetyki, najpierw zajął się kwestią przestrzeni sali koncertowej. W wnętrzu zastosowano najbardziej nowoczesne rozwiązania akustyczne tamtych czasów, dzięki czemu sala koncertowa została uznana za najbardziej akustyczne miejsce w Belgradzie.
Konkatedra Chrystusa Króla w Belgardzie
Jest to najstarszy zachowany kościół katolicki w mieście na południe od rzeki Sawy i Dunaju. Zbudowana w latach 1924–1988

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!!!

See also

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·