• Language / язык

VI Bałtycki Konkurs Chórów \"Pomerania Cantat\" Koszalin-Słupsk

VI Baltic Choir Competition \"Pomerania Cantat\" Koszalin-Slupsk

Starting date2020-06-06
Ending date2020-06-07
Submission deadline2020-03-01
Country, CityPoland, Słupsk
WWWhttp://www.pomeraniacantat.pl/index.php/baltycki-konkurs-chorow/festiwal-2020
Entered 2019-12-09 by Radoslaw Wilkiewicz
Description

Konkurs organizowany jest od 2015 r. przemiennie, w Koszalinie i Słupsku. Przesłuchania w 2020 roku będą prowadzone w Słupsku.Organizatorami edycji Koszalińskiej są Stowarzyszenie Pomerania Cantat oraz  Filharmonia Koszalińska przy współfinansowaniu Gminy Miasta Koszalin . Aktywny udział w organizacji od początku biorą koszalińskie szkoły artystyczne: Zespół Państwowych Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie oraz Zespół Szkół Plastycznych im. Władysława Hasiora w Koszalinie .
Edycję Słupską tworzą Słupski Ośrodek Kultury  oraz Polski Związek Chórów i Orkiestr o/Słupsk przy wpółfinansowaniu Gminy Miasta Słupsk i współpracy z II Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Slupsku.

Celem konkursu jest popularyzacja idei śpiewu chóralnego; konfrontacja wykonawcza i zdobywanie doświadczenia artystycznego przez uczestników; doskonalenie poziomu wykonawczego chórów i dyrygentów, poszerzanie i prezentowanie repertuaru; wymiana doświadczeń, myśli twórczej, tworzenie więzi międzyludzkich oraz konsolidowanie środowiska chóralnego również pod kątem pokoleniowym; zainteresowanie muzyką chóralną szerszej publiczności.

W konkursie mogą uczestniczyć wyłącznie amatorskie zespoły chóralne z kraju i z zagranicy. Rywalizacja odbywa się w pięciu kategoriach. W każdej kategorii z osobna przewiduje się przyznanie Lauru Moniuszkowskiego za najlepsze wykonanie utworu Stanisława Moniuszki.

BIURO KONKURSOWE:
ul. Szarych Szeregów 8, 76-200 Słupsk
Magdalena Kwidzińska, tel.+48 609 520 652, e-mail: pomeraniacantat@gmail.com

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·