• Language / язык

Automatyczna integracja koncertów i festiwali z Chórtowni - dobry przykład

Cześć!

Chciałabym pokazać przykład serwisu, który korzysta z udostępnianego przez nas XMLa z bieżącymi i archiwalnymi koncertami i festiwalami umieszczanymi przez Was w Chórtowni.

Jest to serwis jednego z naszych partnerów, MusicamSacram.pl - portalu dla organistów.

Pod adresem https://musicamsacram.pl/nowosci/ zobaczycie listę nowości pochodzących zarówno od serwisu Musicam Sacram, jak i te importowane automatycznie z naszego portalu. Po wejściu w konkretego newsa są wszystkie informacje, które udostępniamy w XML-u, wraz z podaniem źródła (dziękujemy).

Polecam wszystkim chórom skorzystanie z tego rozwiązania.

Jeżeli będzie ono wdrożone na Waszej stronie, to wystarczy opublikować info o Waszym koncercie lub organizowanym festiwalu tylko raz - w Chórtowni, a na Waszej stronie pojawi się ono automatycznie.

Wielu z Was publikuje informację o koncertach na Facebooku - jednak na pewno zauważyliście, że informacje na FB się gubią i trudno cokolwiek znaleźć. Publikując w Chórtowni, automatycznie tworzycie strukturalne archiwum Waszej działalności, ale to jest temat na innego posta.

Jest kilka możliwości skonfigurowania pobierania newsów. Mogą to być:

- przyszłe koncerty Waszego chóru
- wszystkie koncerty Waszego chóru (archiwum i to, co dopiero będzie)
- przyszłe koncerty wszystkich chórów
- wszystkie koncerty wszystkich chórów (archiwum i to, co dopiero będzie)

oraz analogicznie przyszłe (lub wszystkie) koncerty wybranych chórów (np. z jakiegoś terenu, lub tematycznie).

To samo dotyczy festiwali.

Dokumentacja wraz z przykładami wywołań znajduje się tutaj.


Jasną rzeczą jest, że nie wszystkie chóry mają w swych szeregach wolontariuszy programistów, w związku z tym jeden z Chórtowników, Mateusz Kozłowski zadeklarował się, że za niewielką opłatą mógłby pomóc chętnym we wdrożeniu. Namiar do Mateusza znajdziecie w zakładce [Ambasadorzy i przyjaciele].

Utworzono: 2016-08-12, Autor: dziuma   

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze