• Language / язык

Koscioly z organami w sasiedztwie prezbiterium?

Poszukuje informacji na temat kosciolow, w ktorych organy sa usytuowane nie na gorze, na chorze, ale w poblizu prezbiterium. Chodzi glownie o Krakow i Warszawe. Czy ktos moze posluzyc wiedza? Pozdrawiam serdecznie.
Utworzono: 2017-11-16, Autor: anna_frank   
Cześć!

W Warszawie taka konfiguracje jest np. w kościele św. Marcina przy ul. Piwnej na Starym Mieście.

Pozdrawiam!
Krzysztof Golachowski
Utworzono: 2018-01-03, Autor: Krzysztof Golachowski    
Dobry pomysł. Od dawne zachęcam swojego dyrygenta i organistę zarazem, żeby chór śpiewał na dole - twarzą do ludu. Na razie bez rezultatu.

Moim zdaniem, jeśli organista musi grać na organach, to przydałby się kantor, który będzie śpiewał z ludem. W obecnym stanie to wszystko teorie. Obawiam się, że lud przychodzi do kościoła jako "konsument kultu", nie jako członek wspólnoty. Architektura kościoła nie służy budowaniu wspólnoty. Lepsze byłyby kameralne kościoły o okrągłym kształcie, gdzie prezbiter byłby bliżej ludu.

Pozdrawiam,
Utworzono: 2018-01-03, Autor: mim    

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies