• Language / язык
 
Chór: Chór Mieszany ECHO w Bielsku-Białej
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-05-25
Dostępne tłumaczenia:

Sukces bielskiego Chóru ECHO na Festiwalu "Mundus Cantat" w Sopocie

Sukces bielskiego Chóru ECHO na Festiwalu
Srebrne laury dla Chóru „ECHO” na festiwalu w Sopocie

W dniach 17-20 maja odbył się 13 Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT w Sopocie- najbardziej rozśpiewana i zarazem multikulturowa impreza chóralna na Pomorzu.
Wszystkie dni festiwalowe wypełnione były konkursami i koncertami w wykonaniu chórów  z Polski,  Kolumbii, Litwy, Ukrainy, Rosji oraz Gruzji.
Zespoły zmierzyły się w kilku kategoriach muzycznych - muzyka sakralna, muzyka świecka oraz jazz, gospel i spirituals.
Chór „ECHO” z bielskiego Domu Włókniarzy pod batutą Teresy Adamus zaprezentował się pięcioma utworami w kategorii „muzyka sakralna”. Występy oceniało profesjonalne, międzynarodowe jury z USA, Bułgarii i RPA, pod kierownictwem prof. Marcina Tomczaka z Akademii Muzycznej w Gdańsku.
Jurorzy podkreślali wysoki poziom prezentacji muzycznej utworów oraz profesjonalne prowadzenie zespołu przez dyrygenta, co zaowocowało zdobyciem przez „ECHO” Srebrnego Dyplomu w swojej kategorii !
 
Wspaniała atmosfera sopockiego kurortu oraz przepiękna słoneczna pogoda umożliwiła prezentację zespołów nie tylko jurorom i publiczności, ale również mieszkańcom Sopotu i licznym turystom.
 
Chór ECHO uczestniczył w festiwalowej, radosnej paradzie chórów słynnym sopockim „Monciakiem” i zaprezentował się marszem paradnym w Muszli Koncertowej przy najsławniejszym nadbałtyckim molo.
Chór został również zaproszony do uczestnictwa w koncercie w Kościele Chrystusowym. Wspaniała akustyka tego miejsca podkreślała wyjątkowy charakter przedstawionych przez ECHO utworów sakralnych oraz polskich pieśni regionalnych związanych z Beskidami.
 
Chórzyści wykorzystali czas festiwalowy i przepiękną pogodę również na krótki pobyt turystyczny w Trójmieście, w trakcie którego jak to mają w zwyczaju, śpiewali spontanicznie m.in. w Bazylice Mariackiej w Gdańsku, Archikatedrze w Gdańsku-Oliwie, a nawet w Operze Leśnej w Sopocie.
 
Otrzymany Srebrny Dyplom, wysoka punktacja i bardzo dobre opinie międzynarodowego jury, a także spontaniczne pochwały od innych uczestników festiwalu, podkreślające radość śpiewania i entuzjazm chórzystów ECHA, udzielający się publiczności, potwierdzają, że bielski Chór ECHO efektami swojej pracy dobrze reprezentuje nasze miasto i region
 
Wspólnie spędzone chwile długo pozostaną w pamięci chórzystów dzięki niezwykłej atmosferze wielkiej muzycznej rodziny, która od lat towarzyszy sopockiemu festiwalowi.Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze