• Language / язык
 
Chór: Fundacja Chórtownia
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-11-06
Dostępne tłumaczenia:

Dołącz do obchodów Światowego Dnia Chóralnego

Dołącz do obchodów Światowego Dnia Chóralnego
Światowy Dzień Chóralny to międzynarodowe wydarzenie chóralne mające na celu umocnienie wartości solidarności, pokoju i zrozumienia!

Tysiące chórów przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Chóralnego w drugą niedzielę grudnia w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Miliony chórzystów na całym świecie uczestniczyło w koncertach, festiwalach, śpiewach, seminariach chóralnych, Dniach Przyjaźni i innych wydarzeniach.

Świat przeżywa ciężki i ciągły kryzysu samozniszczenia. Nie ma żadnych powodów, które mogą uzasadniać te działania. Większość ludzkości chce żyć w pokoju i z godnością. Czas, aby pokazać, że nasza rodzina chóralna przyczynia się poprzez muzykę do rozbijania sztucznych barier - produktów polityki, różnych ideologii, różnic religijnych i nienawiści rasowej, które oddzielają ludzi.

Musimy być w stanie pokazać, że MUZYKA, boska sztuka, jest czymś więcej, niż tylko poszukiwaniem formalnej perfekcji i interpretacyjnego piękna, muzyka powinna służyć wychwalaniu solidarności, pokoju i zrozumienia. Nie możemy pracować osobno, musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasz głos został usłyszany i pozwolił muzyce wydeptać własne drogi komunikacji".

Przyłącz się!

Do obchodów Światowego Dnia Chóralnego może przyłączyć się każdy chór, do czego serdecznie zachęcamy. Temat na rok 2017: Integracja. Nie musi to być koncert odbywający się dokładnie 7 grudnia - mogą to być wydarzenia w okolicy tej daty! Po zgłoszeniu wydarzenia można używać logo World Choral Day w celu jego promocji (logo znajduje się poniżej, w plikach do pobrania). IFCM proponuje, aby koncerty organizowane w tym dniu miały cel dobroczynny.

Jak to zrobić?

Wystarczy zgłosić koncert w Chórtowni z zaznaczeniem, że jest to koncert (lub inne wydarzenie chóralne) w ramach World Choral Day.

Można też zgłosić koncert bezpośrednio na stronie http://www.worldchoralday.org/events/subscription/ . 

Śpiewajcie, chóry świata! 

Niech wasze głosy wytrysną jak źródła tam, gdzie kiedyś płonął ogień. 
Niech wasze głosy rozkwitną jak róże tam, gdzie były pola bitewne. 
Wyśpiewajcie wolność, gdzie włada tyrania, 
Wyśpiewajcie równość, gdzie panuje bieda, 
Wyśpiewajcie miłość, gdzie panuje nienawiść. 
Zaorajcie bruzdę i zasiejcie miłość, aby zebrać owoce nadziei. 
Niech wasz śpiew powie światu, żeby pokój wziął górę nad wojną, 
żeby człowiek chronił ziemię, żeby wszelka dyskryminacja rasowa znikła, 
żebyśmy byli razem, jak siostry i bracia, 
żeby cała planeta radowała się waszym głosem. 

Światowy Dzień Chóralny to inicjatywa Międzynarodowej Federacji Muzyki Chóralnej. Pierwszy ŚWCh odbył się w Helsinkach w sierpniu 1990 roku, w ramach II Światowego Sympozjum Muzyki Chóralnej.

Pliki do pobrania:


Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze