• Language / язык
 
Chór: Chór Mieszany KLASTER
Miejsce wydarzenia: Związek Ormian w Polsce
Adres: Gliwice, ul. Wyszyńskiego 7/2
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-11-18
Godzina rozpoczęcia: 15:00:00
Dostępne tłumaczenia:

Koncert w ramach XII Dni Ormiańskich

Koncert w ramach XII Dni Ormiańskich
18.11.2017 Zabrzański Chór Mieszany KLASTER wystąpi z repertuarem ormiańskim w Gliwicach.

Chór Mieszany KLASTER pod dyrekcją dr Barbary Gajek-Kraski 18 listopada 2017 r. wystąpi z repertuarem ormiańskim na XII Dniach Kultury Omiańskiej. 

Chór wraz z innymi zespołami z Polski bierze udział w otwartym, organizowanym przez Chórtownię projekcie "Treasures of Music: Armenia", polegającym na wydaniu płyty z ormiańską muzyką chóralną wykonywaną przez chóry z różnych krajów. Płyta ta ma za zadanie przybliżenie oryginalnej kultury "kolebki cywilizacji chrzescijańskiej", jak często nazywana jest Armenia. Na płycie znajdą się nagrania chórów z Armenii, Ukrainy, Niemiec, Mołdawii oraz oczywiście Polski - kraju pomysłodawcy projektu.

Z opracowaniem repertuaru ormiańskiego przez chór z innego kraju wiążą się znaczne trudności - poczynając od alfabetu, który w żadnym stopniu nie jest podobny do alfabetu łacińskiego lub choćby do znanej części Polaków cyryicy, po wymowę tekstu: w języku ormiańskim istnieje wiele głosek, których nie ma w języku polskim. Na szczęście są to przeszkody do przebycia ;)

Płyta ma być gotowa do końca bieżącego roku i wtedy w pierwszej kolejności trafi ona do osób, które wsparły jej wydanie poprzez kampanię crowdfundingową, za co serdecznie dziękujemy.

Lokalizacja


Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze