• Language / язык
 
Chór: Chór Kameralny "Canto"
Miejsce wydarzenia: Bazylika Mniejsza
Adres: Gorlice, Rynek
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-12-08
Godzina rozpoczęcia: 19:00:00
Dostępne tłumaczenia:

IX Międzynarodowy Koncert Pieśni Religijnej

IX Międzynarodowy Koncert Pieśni Religijnej
Chór Kameralny "Belfersingers"i Gorlickie Centrum Kultury zapraszają w najbliższy piątek 8 grudnia 2017 r. do Bazyliki Mniejszej w Gorlicach na IX Międzynarodowy Koncert Pieśni Religijnej.

To już IX edycja koncertu, który od 2009 roku organizuje Chór Kameralny "Belfersingers", a corocznie piękne pieśni sakralne wykonują w nim chóry ze Słowacji, Słowenii i Polski.

Chór Kameralny Belfersingers powstał jesienią 2002 roku z inicjatywy nauczycieli Gorlic i powiatu gorlickiego - pasjonatów muzyki. Aktualnie chór liczy 20 członków, działa pod patronatem Gorlickiego Centrum Kultury, a od roku 2015 dyryguje nim Edyta Sędzik.
W repertuarze chóru znajdują się utwory muzyki dawnej i współczesnej, polskiej i obcej, jazzowej, ludowej i gospel, a także przeboje muzyki rozrywkowej. Chór uświetnia swoimi koncertami wiele uroczystości na terenie miasta i powiatu gorlickiego, także u naszych południowych sąsiadów  - Słowaków.
Chór zdobywał nagrody na wielu konkursach i festiwalach chóralnych. Tegoroczne sukcesy to Grand Prix na XVI Miechowskim Przeglądzie Pieśni Chóralnej Kolęd i Pastorałek oraz II miejsce na IV Przeglądzie Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Św. Krzyżu.
Często koncertował za granicą: w Słowenii, Bułgarii, Austrii, Czechach, Słowacji, na Węgrzech i Ukrainie.
W roku 2012 chór "Belfersingers" otrzymał Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wyróżniające się działania na rzecz upowszechniania kultury muzycznej i popularyzację muzyki chóralnej.
Wszystkie koncerty chóru cieszą się dużą popularnością i uznaniem publiczności oraz koneserów muzyki chóralnej. 
W tegorocznym koncercie chóry będą śpiewać na rzecz rehabilitacji Julki Cieśli.
Serdecznie zapraszamy.

Lokalizacja


Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies