• Language / язык
 
Chór: Chór Mieszany KLASTER
Miejsce wydarzenia: Kościół p.w. Św. Wojciecha
Adres: Zabrze, ul. Heweliusza 4
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2018-02-25
Godzina rozpoczęcia: 11:30:00
Dostępne tłumaczenia:

"Muzyka w walce z depresją"

25 lutego w Zabrzu w kościele Św. Wojciecha na mszy o 11:30 i po mszy, w ramach wspólnej akcji Chórtowni i Opoki, zaśpiewa Chór Mieszany Klaster

25 lutego (niedziela) w wybranych kościołach w całym kraju chóry zaprezentują repertuar mający na celu rozpropagowanie wiedzy na temat depresji.  Akcja ma na celu dotarcie z informacją o tej chorobie.

Do akcji może się przyłączyć każdy chór, zainteresowanych prosimy o kontakt:

Luiza Paluchiewicz 
Manager ds. Współpracy i Marketingu, Pełnomocnik Zarządu Opoki
tel. +48 660 647 625, mail: Luiza.Paluchiewicz@opoka.org.pl

W akcji potwierdziły już swój udział chóry ze Szczecina, Wejherowa, Gliwic, Zabrza, Wrocławia, Toszka i Tarnowskich Gór.
W Zabrzu oprócz Chóru Mieszanego Klaster zaśpiewa Chór Młodzieżowy Resonans con Tutti w kościele pw. Św. Andrzeja, na mszy o godzinie 12:00. 

Przesłanie od Luizy, pomysłodawczyni akcji:

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Choroba jest na tyle podstępna, że wmawia choremu, że jest z nią sam, że nikt mu nie może pomóc, i że najlepiej położyć się do łózka i już się nie obudzić. Dlatego Fundacja Opoka wraz z Chórtownią postanowiła pokrzyżować jej szyki i wyciągnąć ludzi z domów. Chcemy, aby w jak największej liczbie kościołów, w niedzielę 25 lutego chóry zaśpiewały utwory, które uznają za odpowiednie do pognębienia choroby. 

Mam świadomość, że obawa przed uznaniem kogoś za "wariata" może być zbyt silna, żeby przyjść specjalnie na koncert, dlatego pomysł jest taki, aby koncerty w miarę możliwości odbywały się po mszach, bo pozostanie w kościele po mszy może takie obawy zmniejszyć. Jest to jedynie sugestia, życie zweryfikuje.

Już teraz na Opoce powstaje nowy dział depresja.opoka.org.pl, gdzie znajdzie się zaplecze informacyjne: materiały do czytania, porady, rozwiązania, rozmowy z psychiatrami, terapeutami, itd. itd (adres podamy, gdy wszystko będzie gotowe). Jeśli macie pomysły lub uwagi, skontaktujcie się ze mną. Jeśli wiecie, że w tym czasie będą jakieś wydarzenia sportowe (półmaratony, fitness akcje) - dajcie znać, bo może będą chcieli dołączyć. 


Planowany przebieg akcji

  1. Chór w uzgodnieniu z proboszczem danej parafii wystąpi podczas lub po Mszy Św. 
     
  2. W czasie Mszy Św. ksiądz odprawiający Mszę Św. powie, z jakiej okazji śpiewa chór (materiały do wykorzystania będą przygotowane przez Opokę)
     
  3. Planowane jest też pozyskanie siły fachowej w osobie psychologa lub psychiatry, która po Mszy i krótkim występie chóru udzieliłaby w umówionym miejscu  (np. na plebanii) wstępnej konsultacji zainteresowanym osobom

Lokalizacja


Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies