• Language / язык
 
Choir: Chór Mieszany KLASTER
Event location: Muzeum Archidiecezjalne
Address: Katowice, ul.Wita Stwosza 16
Country: Poland
Starting date: 2018-11-13
start Time: 18:00:00
Available translations:

Muzyka i miasto. W panteonie dwunastu kompozytorów polskich w czasach przed F. Chopinem

Muzyka i miasto. W panteonie dwunastu kompozytorów polskich w czasach przed F. Chopinem
Zapraszamy na wernisaż prac architektonicznych, prelekcję i koncert muzyki dawnej. 13 listopada g.18:00, Muzeum Archidiecezjalne w Katowicach.


Mija właśnie sto lat odkąd Rzeczpospolita odzyskała niepodległość w 1918 roku. Nim jednak na powrót zajaśniała na mapie Europy swym życiodajnym blaskiem, upłynęły aż 123 lata wytężonej i ofiarnej pracy pokoleń, które z Narodu szlacheckiego, przeobraziły się w Naród w pełni świadomy i odpowiedzialny za dar jakim jest wolna i niepodległa Ojczyzna. Trzeba nam przypominać ten czas radosny, byśmy z dumą na ustach nosili imię Rzeczypospolitej i zarazem z szacunkiem zachowywali pamięć o naszych przodkach, ich wierze i tradycji.  

Zapraszam do fascynującej podróży szlakiem obrazów zaklętych w słowie, architekturze i muzyce dawnej, w ramach wydarzenia "Dla Niepodległej".   
 
Sławomir Kaczor

W części chóralnej Chór Mieszany Klaster pod dyrekcją Barbary Gajek-Kraski wykona utwory Mikołaja Zieleńskiego, Grzegorza Gerwazego Gorczyckiego oraz Mikołaja Gomółki.

Chórtownia z przyjemnością dołączyła do patronów tego wydarzenia.

Wstęp wolny!

Zapraszamy!

Location


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies