• Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Poland
Starting date: 2020-07-28
Available translations:

Kasa dla Twojego chóru

Kasa dla Twojego chóru
Zdradzamy, jak można nieco podbudowac fundusze Waszego chóru korzystając z dostępnych w Polsce, darmowych narzędzi fundraisingowych.

Jeżeli Wasz chór jest zarejestrowaną organizacją pozarządową, możecie zacząć zbierać środki za pomocą FaniMani. 

Fani Mani to platforma fundraisingowa, dzięki której organizacje mogą zbierać pieniądze od kupujących w sklepach internetowych należących do tego programu. Sklepów tych jest obecnie ponad 1100, więc jest z czego wybierać: Zalando, Booking.com, LOT i inne serwisy lotnicze, MaxiZOO, Sephora i inne drogerie, Pyszne.pl, Allegro, AliExpress, sklepy z elektroniką, czy nawet Lidl i Auchan, jakby się kto uparł. Pełna lista sklepów jest tutaj: https://fanimani.pl/sklepy/

 

 
Jak to działa?
1
Robisz zakupy w ponad 1000 sklepach internetowych
2
Płacisz tyle co zawsze
3
Średnio 2,5% wartości zakupów wspiera wybraną przez Ciebie organizację


Niedawno sami zarejestrowaliśmy Chórtownię w tym programie i dzięki wspierającym zebraliśmy pierwsze pieniądze - co prawda są to drobne kwoty, ale w budżecie małych organizacji liczy się każda kwota. Dlatego zachęcamy również Was do sięgnięcia po te środki - jezeli uruchomicie swoich fanów, czyli rodzinę i znajomych, ich darowizny, których nawet nie poczują, będą stale zasilały Wasze konto.

Zadaliśmy sobie nieco trudu i opracowaliśmy dla Was poniższe informacje - naprawdę ciepło zachęcamy do zaznajomienia sie z tematem.
 

Skąd wiadomo, czy sklep, w którym akurat jesteś, należy do programu?

Bez zainstalowania Przypominajki jest to dość trudne, ale Przypominajka po wejściu na taki sklep sama powie, że jest taka możliwość. Dlatego bardzo zachęcamy jej instalację - jest to zwykłe rozszerzenie do przeglądarki.

Czy można robić zakupy z FaniMani przez telefon?

Tak, można - należy w tym celu zainstalowac apkę FaniMani (dostępna w Sklepie Google Play).

Do jakich przeglądarek są Przypominajki?

Przypominajki obecnie są dla Chrome, Firefox, Opera i  Edge Chromium.

Czy koniecznie trzeba przechodzić przez podane zaproszenie?

Nie, ale wtedy trzeba podać ręcznie organizację, którą chce sie wspierać. Wtedy też "marnuje się" 5 zł, które Chórtownia mogłaby dostać, gdybyście przeszli przez podany link i zainstalowali Przypominajkę. Te 5zł za każdą osobę, która przyjęła zaproszenie nalicza się w momencie pierwszej uczynionej przez Was darowizny podczas zakupów. My już to widzimy w naszym panelu - nawet darowizna w wysokości 34 groszy spowodowała, że na naszym koncie pojawiło się te pierwsze 5zł.


A teraz jeszcze raz instrukcja co trzeba zrobić, po kolei:

1. Najpierw trzeba wejść na stronę FaniMani.pl 

2. Następnie należy zainstalować Przypominajkę, czyli rozszerzenie (inne nazwy to wtyczka lub plugin) do Chrome'a, która sama z siebie powie, gdy będziesz na stronie, z której będzie można zrobić darowiznę przez FaniMani. Przypominajkę należy zainstalowac na tym urządzeniu, przez które zwykle robicie zakupy.

3. Można też zainstalować aplikację mobilną FaniMani i robić zakupy przez telefon, przechodząc do wybranego sklepu przez aplikację.


Jeżeli przed utworzeniem profilu dla Waszego chóru chcecie najpierw przetestować, jak to działa lub po prostu  zechcecie wspierać Chórtownię, możecie to zrobić przechodząc przez tego linka z zaproszeniem: https://fanimani.pl/zaproszenie/24542/b61e6abe29d74e20ba4eba64a8b9504f/ i od razu instalując Przypominajkę - inaczej cała zabawa nie ma sensu. 

W każdym razie pomaganie nie będzie Was nic kosztowało. System nie jest nachalny i w ogóle nie przeszkadza w życiu - nie prosi o więcej zakupów i tylko raz na kwartał wysyła maila z informacją, ile z Waszego powodu trafiło na konto wspieranej przez Was organizacji. Naprawdę warto sięgnąć po te środki, póki jeszcze nie ma wielkiej konkurencji, To taki 1% podatku, tylko że wiąże się z dużo mniejszym nakładem pracy i mniejszymi wymaganiami formalnymi.

Powodzenia!
 

See also


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·