• Language / язык
 
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2017-09-24
Dostępne tłumaczenia:

Wieści z festiwalu "Canco Mediterrania" 2017

Wieści z festiwalu
W dn. 12-17 września 2017 w Lloret de Mar i w Barcelonie odbyła się 7 edycja Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego ,,Canco Mediterrania,,2017. W tegorocznej edycji festiwalu wzięło udział 15 chórów z 6 państw, w tym 5 chórów z Polski.

Grand Prix zdobył Żeński Chór Veni Gaudere z Uniwersytetu Wileńskiego (oddział w Kownie).

W kategorii chórów dorosłych (adult choirs) główne nagrody trafiły do Chóru Tarira z Wysp Owczych a w kategorii youth choir dwie pierwsze nagrody (kategoria POP i kategoria Pau Casals) zdobył Chór Medici Cantantes z Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

Pozostałe zespoły z Polski osiągnęły  także bardzo dobre rezultaty: Chór Uniwersytetu Jagiellońskiego "Camerata Jagellonica", zdobył srebrne dyplomy w kategoriach : muzyka sakralna i  muzyka POP, Chór Uniwersytetu Technologiczno Przyrodniczego w Bydgoszczy - srebrne dyplomy w kategorii muzyka sakralna i folklor.  

W kategorii chórów dorosłych (adult choirs) 3 srebrne dyplomy zdobył Chór Hejnał Mazańcowice. Dodatkowo ten zespół wywalczył drugie miejsce w kategorii muzyka katalońska i nagrodę finansową w wysokości 200 eur za znakomitą interpretację utworów katalońskich.  Z sukcesem z festiwalu wyjechał także chór Tam i Owo z Tanowa który wywalczył dwa brązowe dyplomy (kategoria muzyka sakralna i kategoria folklor).

W pracach Międzynarodowego Jury wzięła udział m.in  prof. Elżbieta Wtorkowska  i dr hab Jan Borowski , którzy wraz ze swoimi chórami odnosili sukcesy w  poprzednich edycjach konkursu .

Niezwykłym wydarzeniem były koncerty chórów w Katedrze w Barcelonie,  które były dedykowane  ofiarom sierpniowego zamachu terrorystycznego. 

Dużo radości wniosły uczesntniczące w festiwalu chóry dziecięce z Włoch, Filipin i Czech, które zaprezentowały bardzo ciekawe programy artytyczne wysoko ocenione przez Jury i niezwykle licznie zgromadzoną publiczność.

Bardzo ciepło przyjęte zostały zespoły występującde z kategorii konkursowej Senior. Publicznośc owacyjnie przyjęła koncerty tych zespołów z których emanowała niesamowita energia radośc zycia.

Gratulujemy wszystkim chórom z Polski, które wzięły udział w festiwalu. Zapraszamy na kolejną 8 edycję Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Chóralnego "Canco Meditarrania" 2018 (8th International Choir Festival and Competition "Canco Mediterrania" w Lloret de Mar i w Barcelonie , która odbędzie się w dniach 11-16 września 2018
 Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze