• Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Armenia
Starting date: 2018-06-25
start Time: 17:00:00
Available translations:
English

Prezentacja płyty "Treasures of Music:Armenia" w Erywaniu

Prezentacja płyty
25 czerwca w stolicy Armenii odbędzie się wielki koncert-prezentacja płyty CD, zawierającej ormiańską muzykę ludową w wykonaniu 14 chórów z 5 krajów: Polski, Armenii, Niemiec, Mołdawii i Ukrainy

Projekt ten, wymyślony i zainicjalizowany przez Chórtownię, a zrealizowany przy ścisłej współpracy ACCA (Armenian Choral Conductors' Association) i Związku Ormian w Polsce ma na celu popularyzację dorobku ormiańskiej kultury muzycznej i promocję utalentowanych, aktywnych chórów, a także upowszechnianie idei współpracy międzynarodowej i otwartości.

W programie wzięło udział 14 chórów - nie tylko armeńskich ale również zagranicznych. Polskę reprezentuje na tej płycie Chór Mieszany Klaster z Zabrza oraz Chór Kameralny Lege Artis z Krakowa.

Wśród wykonawców są również Chór Shogher z Monachium (Niemcy), Chór Rapsodia-Mravalzhamier z Kiszyniowa (Mołdawia) oraz Chór Szkoły Muzycznej im. P. Stolarskiego z Odessy (Ukraina).

Na prezentacji projektu będą obecni ambasadorowie krajów uczestniczących, przedstawicieli Ministerstwa Kultury i Ministerstwa Zdrowia Armenii, członkowie, członkowie założyciele i członkowie honorowi Stowarzyszenia Ormiańskich Dyrygentów Chóralnych ACCA. Będą też organizatorzy konkursu rysunkowego Pan-Armenian Painting Contest z fundacji Preservation of Wildlife and Cultural Assets, którego zwyciężczyni, 11-letnia Julietta Adamyan (również zaproszona na koncert) jest autorką okładki albumu.

Najważniejszymi uczestnikami koncertu będą chóry uczestniczące w projekcie:

  • Chór Ave Maria,
  • Chór Komitas,
  • Chór ARAR,
  • Chór Szkoły Muzycznej im. A. Ter-Ghevondyana,
  • Chór Dziecięcy Diecezji Tavush
  • Vocal Art Ensemble.

Dyrygent Vocal Art Ensemble Arno Barkhudaryan, jest bardzo poważnie chory i czeka na leczenie - występ zespołu będzie formą wsparcia psychicznego dla tego młodego, bardzo zdolnego człowieka w walce o zdrowie.

Pozostałe armeńskie chóry (Khazer, Paros, Arahet) nie mogą wziąć udziału w koncercie i będą reprezentowane przez swoich dyrygentów.

Podczas prezentacji wszyscy uczestnicy otrzymają w ramach projektu bezpłatne egzemplarze płyty, którą współtworzyli. 

Wśród publiczności zostanie również przeprowadzona akcja fundraisingowa na kolejne podobne projekty.

Koncert odbędzie się w Erywaniu, w sali Towarzystwa Muzycznego Armenii (Концертный зал Музыкального Общества Армении) przy ulicy Sayat-Nova 15.

Wstęp wolny.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na lampkę wina sponsorowaną przez Grupę Winiarską IJEVAN

Link do wydarzenia na facebooku:
https://www.facebook.com/events/247826672653794/

 Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies