We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Country: Poland
Starting date: 2018-07-08
Available translations:
English
Russian

Warsztaty muzyki gruzińskiej

Warsztaty muzyki gruzińskiej
W czasie festiwalu w bułgarskiej Kamczii odbędą się warsztaty muzyki gruzińskiej prowadzone przez jednego z najlepszych dyrygentów Gruzji, Kahabera Onaszwili. Planowana jest transmisja video, na którą już dziś zapraszamy.

Kahaber Onaszwili urodził się w 1972 w Tbilisi. Ukończył Instytut Muzyczny im. M. Balanchivadze oraz Konserwatorium Państwowe im. V. Sarajishvili w Tbilisi na wydziale dyrygentury chóralnej.

W swojej karierze zawodowej w latach 90-tych pracował jako aktor i śpiewak w N. Sulkhanishvili State Choral Chapel. W latach 1999-2006 był solistą i śpiewakiem Gruzińskiego Narodowego Zespołu Pieśni i Tańca "Rustavi". W latach 2008-2016 prowadził Chór Opery i Baletu w Tbilisi “Suliko”, a także był kierownikiem artystycznym Zespołu Folklorystycznego "Mccheta" w latach 2010-2014.

Największą miłością Kahabera Onaszwili jest Chór Chłopięco-Męski “Mdzlevari” składający się z ponad 80 członków, który założył i prowadzi wspólnie ze swoim ojcem, słynnym chórmistrzem Tarielem Onaszwili. Obaj panowie Onaszwili z wielkim powodzeniem od 1994 roku promują gruzińską muzkę ludową wśród młodego pokolenia. W repertuarze "Mdzlevari" znajduje się ponad 200 utworów chóralnych (a cappella i z towarzyszeniem tradycyjnych gruzińskich instrumentów) z różnych regionów Gruzji, w różnym stylu i o różnym stopniu trudności, a także kompozycje współczesne, w większości kompozytorów gruzińskich. Chór "Mdzlevari" jest zapraszany na koncerty do najlepszych sal koncertowych na całym świecie, gdzie zabiera publiczność na wspaniałą muzyczną wycieczkę na pięknej Gruzji.

W warsztatach muzyki gruzińskiej mogą wziąć udział BEZPŁATNIE wszyscy uczestnicy festiwalu, a także osoby z zewnątrz, po uprzednim zgłoszeniu się do organizatorów na adres  fond.u_r_b@abv.bg

Dla osób, które nie mogą przyjechać do Kamczii, planowane jest przeprowadzenie transmisji online z warsztatów - dokładna data i czas będą podane na stronie i na facebooku po jej ustaleniu.


Poniżej przedstawiamy nagranie z koncertu jubileuszu 20-lecia zespołu "Mdzlevari", aby dać pojęcie, jakiej klasy artystą jest Kahaber Onaszwili.

 Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·