• Language / язык
 
Country: Poland
Starting date: 2018-08-25
Available translations:

UMFC - Wokalistyka Chóralna - studia II st. - druga rekrutacja 2018

UMFC - Wokalistyka Chóralna - studia II st. - druga rekrutacja 2018
Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na drugą rekrutację na studia II st. (dwuletnie magisterskie) w specjalności WOKALISTYKA CHÓRALNA - 14 września 2018

Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie zaprasza na drugą rekrutację na studia II st. (dwuletnie magisterskie) w specjalności WOKALISTYKA CHÓRALNA - 14 września 2018, godz. 11.00.

We invite all those interested in singing in the choir for a second entrance exam in the CHOIR SINGING specialization - 14 SEPTEMBER 2018 at the Fryderyk Chopin University of Music in Warsaw

Nad Specjalnością Wokalistyka Chóralna opiekę sprawuje Katedra Edukacji Muzycznej, zaś studia odbywają się na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej, Muzyki Kościelnej, Rytmiki i Tańca UMFC w Warszawie.

Celem tych studiów jest wykształcenie zawodowego śpiewaka-chórzysty, który będzie mógł znaleźć zatrudnienie w chórach zawodowych, a także pracować jako w pełni wykwalifikowany instruktor emisji głosu.

Oferta programowa została opracowana od podstaw specjalnie z myślą o przyszłych zawodowych śpiewakach chóralnych. Jest to program innowacyjny, w którym duży nacisk został położony na śpiew (zajęcia ze śpiewu indywidualnego, zespołowego, chór, czytanie nut głosem, a także fonetyka języka obcego, skierowana na teksty z utworów chóralnych i wokalno-instrumentalnych, interpretacja tekstu z dykcją, podstawy dyrygowania i inne.

Współpracują z nami wybitni specjaliści, jak pan Bartosz Michałowski - dyrektor Chóru Filharmonii Narodowej w Warszawie, prowadzący zajęcia ze śpiewu zespołowego, oraz pan Piotr Olech - kontratenor, znany w całej Europie m.in. ze współpracy z takimi dyrygentami jak Philip Herreweghe. Zajęcia ze śpiewu indywidualnego prowadzą ponadto pedagodzy: Waleria Przelaskowska-Rokita, Anna Bednarska, Joanna Łukaszewska.

Na studia II st. dyplom ukończenia średniej szkoły muzycznej nie jest wymagany, ale mile widziany. Konieczna jest natomiast umiejętność czytania nut. Nie jest także wymagany dyplom licencjacki w zakresie muzyki, chociaż niewątpliwie ułatwia on późniejszą pracę studentowi.

Oferta jest adresowana do absolwentów studiów licencjackich wszystkich specjalności muzycznych, w tym przede wszystkim do absolwentów Dyrygentury Chóralnej i Wokalistyki.

Efekty studiów I roku już są widoczne. 11 lutego 2018 r. odbył się w Sali Koncertowej UMFC Koncert Katedry Edukacji Muzycznej, podczas którego zaprezentowały się, odnosząc wielki sukces, trzy studentki w prezentacjach solowych oraz zespół żeński. Kilkoro studentów już podjęło pracę w Chórze Polskiej Opery Królewskiej, niektórzy zdobyli nagrody w licznych konkursach chóralnych.

Oferta studiów jest atrakcyjna, stworzona specjalnie z myślą o przyszłym zawodowym chórzyście. Jest to jedyna taka specjalność w Polsce.

SZCZEGÓŁY DOTYCZĄCE REKRUTACJI:

Postępowanie związane z przyjęciem na studia ma charakter konkursowy, wyniki postępowania są jawne.

Sprawdziany 

 • Egzamin wstępny będzie się składał z dwóch zasadniczych części: wokalnej (która ma głos decydujący) oraz ogólnej (sprawdzającej dalsze predyspozycje). Podsumowaniem ma być rozmowa z kandydatem.

Zakres materiału

 • w części wokalnej
  • utwór klasyczno-kantylenowy
  • utwór współczesny o rozwiniętej melodyce i rytmice
    
 • w części ogólnej
  • czytanie partii chóralnej a prima vista
  • dykcja (wiersz)
  • kształcenie słuchu - ustny
TERMIN: 14.09.2018, Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, ul. Okólnik 2, godz. 11.00
 

należy dostarczyć do dziekanatu wydziału do dnia 5 września 2018 r.

 • na sprawdzian wokalny należy dołączyć nuty wykonywanych utworów.
PRZED PRZYSTĄPIENIEM DO REKRUTACJI NALEŻY SIĘ ZAREJESTROWAĆ W SYSTEMIE INTERNETOWEJ REJESTRACJI KANDYDATÓW: https://irk.chopin.edu.pl/ 

Więcej szczegółów pod adresem: https://irk.chopin.edu.pl/katalog.php?op=info&id=V-EDU-WCH-SM-d&kategoria= 

DANE TELEADRESOWE:

WYDZIAŁ DYRYGENTURY CHÓRALNEJ, EDUKACJI MUZYCZNEJ, MUZYKI KOŚCIELNEJ, RYTMIKI I TAŃCA
dziekan: 
prof. nadzw. dr hab. Sławek A. Wróblewski
prodziekani: ad. dr Anna Ignatowicz-Glińskaad. dr Klaudia Carlos-Machej
sekretariat:  mgr Ewa Dudkiewicz, mgr Justyna Pastor-Skowrońska (kierunek Taniec), mgr Agata Wilczek
pokój 308, tel. (22) 2789 272, (22) 2789 356 (kierunek Taniec)
e-mail: w5@chopin.edu.plpbchitt@chopin.edu.pl (kierunek Taniec)

JESTEŚMY TEŻ NA FACEBOOKU:
https://www.facebook.com/events/2160086494259281/

NAPISALI O NASZEJ SPECJALNOŚCI:
http://www.niedziela.pl/artykul/37307/Uniwersytet-Muzyczny-w-Warszawie-zaprasza

 Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies