We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Poland
Starting date: 2023-10-19
Available translations:
English

Podsumowanie akcji MUZYKA - Wsparcie Osób w Depresji

Podsumowanie akcji MUZYKA - Wsparcie Osób w Depresji
Do kampanii społecznej „MUZYKA – Wsparcie Osób w Depresji” zgłosiło się 40 uczestników z 7 krajów: Polska, Czechy, Grecja, Francja, Wielka Brytania, Kosowo i Ukraina.

Do kampanii społecznej „MUZYKA – Wsparcie Osób w Depresji” zgłosiło się 40 uczestników z 7 krajów (Polska, Czechy, Grecja, Francja, Wielka Brytania, Kosowo i Ukraina) z następujących 25 miast: Ostrava, Ateny, North Norfolk, Odessa, Le Pradet, Prisztina, Katowice, Gryfino, Zabrze, Bydgoszcz, Gliwice, Poznań, Rumia, Warszawa, Komorów k/Pruszkowa, Szczecin, Gostyń, Murowana Goślina, Orzesze, Kraków, Chorzów, Wrocław, Świdnica, Frysztak, Frampol.

W dniach 4.10-19.10.2023 r. uczestnicy zorganizowali próby otwarte, warsztaty, rozśpiewania dla zdrowia, wykłady online oraz śpiewanie na mszach. W wydarzeniach tych licznie uczestniczyli psychologowie i  terapeuci z różnych placówek zajmujących się zdrowiem psychicznym. Szacujemy, że w akcji aktywnie wzięło udział powyżej 600 osób oraz około 2000 osób w charakterze publiczności podczas koncertów i zajęć on-line.

Celem akcji było podniesienie świadomości o chorobie, jaką jest depresja, oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do podjęcia aktywności w formie zgłoszenia się do specjalisty, a także śpiewu w chórze, jako elementu pomocniczego w jej leczeniu oraz profilaktyce. 

Akcja zyskała wsparcie największej organizacji chóralnej w Europie, European Choral Association (która przyznała temu projektowi mikrogrant z programu IGNITE, jako najlepszemu z trzech nagrodzonych w tegorocznym konkursie projektów społecznych), a także znanego na całym świecie zespołu The King’s Singers z Wielkiej Brytanii, który specjalnie dla jej uczestników nagrał krótki filmik.

Organizatorem akcji była Fundacja Chórtownia. 

Partnerzy: Ogólnopolska Konferencja “Mam Głos”, Śląski Związek Chórów i Orkiestr oraz Stowarzyszenie Artifices Artificibus.

Partnerzy merytoryczni: Strefa Psychologii Muzyki, Sieć Klinik Psychologiczno - Psychiatrycznych PsychoMedic.pl, Optima Centrum Diagnostyki i Terapii, Medica Centrum Medycyny.Akcja zainicjowana dzięki zawiązaniu owocnej współpracy z wieloma podmiotami, oparta o silne fundamenty merytoryczne w tym te przedstawione w “Liście Otwartym” oraz podsumowaniu licznych badań w akcji #BenefitsOfSinging wypełnia ważną lukę w wydarzeniach - festiwalach, konkursach i innych przedsięwzięciach - organizowanych rokrocznie w Polsce. Widoczność wielu partnerów merytorycznych (placówek skupionych wokół profilaktyki i ochrony zdrowia psychicznego) realnie zwiększa świadomość uczestników koncertów, warsztatów i prób otwartych jak i biernych obserwatorów akcji (użytkowników mediów społecznościowych) o możliwych drogach poszukiwania wsparcia.  Co więcej, “Muzyka - Wsparcie osób w depresji” zmienia myślenie społeczeństwa nie tylko o osobach cierpiących na depresję w oparciu o aktualny stan wiedzy naukowej ale też o uczestnictwie w grupach wokalnych jako sposobie na profilaktykę zdrowia psychicznego, pierwszej formy wsparcia i dbania o ogólny dobrostan organizmu. W przyszłości inicjatywa ma szanse na bycie ważnym i znaczącym czynnikiem większych ruchów i pozytywnych działań służących wypracowaniu i promowaniu zdrowia psychicznego. 

Szczegółowa lista uczestników oraz relacje dostępne są w linku poniżej.

See also


Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·