Wspieramy działalność chóralną
  • Language / язык

11. Międzynarodowy Festiwal Chóralny MUNDUS CANTAT SOPOT 2015

11 th International Choir Festival MUNDUS CANTAT SOPOT 2015

Data rozpoczęcia2015-10-08
Data zakończenia2015-10-10
Termin zgłoszeń2015-04-08
Kraj, MiastoPoland, Sopot
Miejsce wydarzeniaKościoły w Sopocie, muszla koncertowa sopockiego mola, Tarasy Pick&Roll Club, ul. Zamkowa Góra 3-5, Sopot inne
Chór - organizatorChór Festiwalowy Sopockiej Akademii Nauk Stosowanych MUNDUS CANTAT
AdresBohaterów Monte Casino
WWWhttp://munduscantat.pl
Wpisano 2015-04-08 przez Joanna Stankowska
Opis

Główną ideą zadania, jakim jest produkcja 11. edycji Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego MUNDUS CANTAT, jest prezentacja i promocja dóbr kulturowych wielu narodów wyrażonych muzyką chóralną. W programie Festiwalu znajdują się koncerty z udziałem chórów – uczestników z krajów takich jak Kolumbia, Chiny, Szwecja, Filipiny oraz kolejnych zespołów, które zgłoszą swoje uczestnictwo w konkursie. Dodatkowo w ofercie kulturalnej Mundus Cantat znajdą się występy specjalnie zaproszonych artystów światowego formatu z krajów taki jak: Filipiny i Kolumbia. Za sprawą Festiwalu, na trójmiejskich scenach swoją działalność artystyczną zaprezentują kompozytorzy i wykonawcy młodego pokolenia z Wybrzeża. Mundus Cantat zaistnieje również w przestrzeni miejskiej poprzez performance chóralny, otwierając się tym samym na przypadkowego widza-słuchacza, zachęcając go do uczestnictwa w kulturze.
Organizatorzy starają się przedstawić ofertę bogatą w różnorodne style muzyczne, niemniej spojone wysokim poziomem wykonawczym, doskonałym przygotowaniem produkcji oraz dbałością o szczegóły, zarówno artystyczne jak i organizacyjne. W programach koncertów znajdą się dzieła światowej kultury muzycznej powstałe na przestrzeni kilku wieków.
W programie festiwalu znajdziemy kilkanaście koncertów towarzyszących skierowanych do melomanów muzyki chóralnej, które odbędą się w znanych oraz ogólnodostępnych dla słuchaczy miejscach, jak i koncerty skierowane do grup, które mają utrudniony dostęp do kultury (koncerty w DPS, CIS, koncerty w regionie: Bojano, Pierwoszyno, Malbork, Rumia). Kilka koncertów zadedykowanych będzie wyłącznie młodzieży szkolnej i odbędą się one w miejscach ich codziennej edukacji, w szkołach. 
Organizatorzy w założeniach programowych festiwalu zakładają kreowanie i wspieranie współczesnej, polskiej muzyki chóralnej. Dlatego w czasie trwania festiwalu wielokrotnie zabrzmi kompozycja ad. dr hab. Beaty Wróblewskiej-pedagoga Akademii Muzycznej w Gdańsku im. Stanisława Moniuszki, Cantemus nostrum Canticum. W ramach koncertów  towarzyszących wystąpi debiutująca na trójmiejskiej scenie muzycznej grupa wokalna SIMULTANEO z Gdańska. SIMULTANEO tworzą utalentowani muzycy, którzy koncentrują się na wysokiej jakości wykonaniach muzyki dawnej (od średniowiecza, przez renesans, po wczesny barok). Założycielem i dyrektorem artystycznym SIMULTANEO jest Karol Kisiel - dyrygent, absolwent uczelni muzycznych w Polsce, Niemczech i Estonii, a obecnie wykładowca Akademii Muzycznej w Gdańsku. Natomiast w czasie koncertu finałowego, który odbędzie się 23 maja o godz.17.00  obok chórów – laureatów tegorocznej edycji wystąpią wyróżniający się studenci kierunku Jazz i Muzyka Estradowa Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.

 

Lokalizacja
Zobacz także

Komentarze

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·