• Language / язык

Chór Mieszany KLASTER - KLASTER

Mixed Choir CLUSTER

KrajPoland
MiastoZabrze
Kod41-800
AdresHagera 41
Telefon507075679
Skype
WWWhttp://
Email
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowadorośli
Istnieje od2017
Języki komunikacji English, German, Italian, Polish, Russian, Ukrainian,
Wpisano 2017-02-12
Zaktualizowano 2017-08-16
Moderator Justyna Dziuma
Profesjonalnynie
Dyrygent
Barbara Gajek-Kraska

Próby odbywają się w piątki od 18:30 do 21:00, w budynku Demexu przy ul. Hagera 41

Obecnie skład chóru to osoby różnych zawodów i studenci różnych kierunków, które już kiedyś śpiewały w chórach lub mające przygotowanie muzyczne. Jest nas ponad dwudziestka, ale dążymy do osiągnięcia około 40-osobowego składu wykonującego zróżnicowany repertuar na wysokim poziomie. Dlatego mamy jeszcze wiele wolnych miejsc, szczególnie wśród panów ;)

Ponieważ jest to chór dla zapracowanych i próby są tylko raz w tygodniu, w dużej mierze opieramy działalność na samodzielnej pracy chórzystów: przed próbą są wysyłane mailem nuty oraz samouczki głosowe do przygotowania w domu i na próby przychodzimy wstępnie przygotowani. Wprowadza to zupełnie inną jakość pracy na próbach w porównaniu do czytania utworów na próbach i jak do tej pory działa bardzo dobrze, ku zachwytowi i chórzystów, i dyrygenta!

Pierwsza próba po wakacjach odbędzie się w piątek 1 września w stałej porze od 18:30 do 21:00 w Zabrzu przy ul. Hagera 41
Osiągnięcia
W pierwszym sezonie artystycznym, który trwał od połowy listopada, chór przygotował program sakralny, z którym wystąpił dwukrotnie w Zabrzu i w Rudzie Śląskiej oraz repertuar ludowo-rozrywkowy zaprezentowany publiczności na koncercie podczas Industriady w Szybie Maciej.

Zespół ma już na koncie pierwsze projekty międzynarodowe - w czerwcu 2017 przyjmował chór Rapsodia z Mołdawii i uczestniczył we wspólnym koncercie zorganizowanym na tę okoliczność, do udziału w którym zaprosił również chór Risonanza Continua.
Repertuar
Do utworów sakralnych wykonywanych przez KLASTER należą:

Xavier Busto, Ave verum
Palestrina, Sicut cervus
Richards Dubra, O crux ave
Knut Nystedt, Laudate Dominum
Rosalyn Powell, Non nobis, Domine

oprócz tego w repertuarze znajdują się utwory świeckie ludowe i rozrywkowe a cappella i z akompaniamentem.
Partnerzy
Głównym partnerem chóru jest Kopalnia Sztuki w Zabrzu, w siedzibie której odbywają się próby i której serdecznie dziękujemy za gościnę.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Choir festival Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · ZAM - program do zamówień publicznych · projektowanie stron www · księgowa Zabrze