• Language / язык

Sonus Innumerabiles

KrajPoland
MiastoWarszawa
Kod
AdresNowowiejska 37A
Telefon
Skype
WWWhttps://www.facebook.com/sonusinnumerabiles/
Emailsonusinnumerabiles@gmail.com
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowamiędzypokoleniowy
Istnieje od1994
Języki komunikacji English, Polish,
Wpisano 2018-06-15
Moderator Sonus Innumerabiles
Profesjonalnynie
Dyrygent
Artur Backiel

Dni, godziny i miejsce prób chóru
Do uzupełnienia
Opis
Chór działa od 1994 roku. Wcześniej, jako Warszawski Chór Międzyparafialny funkcjonował 4 lata na Bródnie oraz 12 lat na Saskiej Kępie. W latach 2010-2017 jako "Cantores Sanctae Barbarae" przy parafii Św. Barbary w Warszawie
W 2017 roku chór zmienił miejsce swojej siedziby, obecnie działa przy XIV LO im. Stanisława Staszica w Warszawie we współpracy z parafią Najświętszego Zbawiciela.

Chór ma w swoim dorobku artystycznym liczne koncerty zarówno w Warszawie, w Polsce jak i za granicą. Koncertował min. dla rodaków na Ukrainie i Litwie, Łotwie, w Niemczech, Czechach, Włoszech.

Zespół jest laureatem Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Religijnej w Legionowie (czerwiec 2005), Nagrody dla Najlepszego Chóru Młodzieżowego na Międzynarodowym Konkursie „Łapskie Te Deum” ufundowanej przez ministra edukacji narodowej (kwiecień 2007), Drugiej Nagrody „Stribrne Pasmo” na Międzynarodowym Konkursie im. Petra Ebena w Pradze czeskiej (listopad 2008). Pierwszego miejsca w konkursie kolędowym "Kolędowe Serca Mazowsza" luty 2015.
Grand Prix w konkursie pieśni patriotycznej "Viva Polonia" listopad 2015

Chór uczestniczył w prestiżowych międzynarodowych festiwalach, min.: „Cracovia Cantat” (lipiec 2005 i 2006), w Festiwalu Bachowskim w Lipsku w Niemczech (listopad 2007), w I Warszawskim Festiwalu Chóralnym (maj 2010), "W okół kultury Skandynawii" (2013,2014).

Chór jest członkiem Ogólnopolskiej Federacji Chórów „Caecilianum”. Chór jest zapraszany do udziału w uroczystościach w Archikatedrze Warszawskiej oraz Katedrze Warszawsko-Praskiej. Uczestniczył w Liturgii Słowa odprawianej przez Ojca Świętego Jana Pawła II na warszawskiej Pradze (czerwiec 1999) oraz we mszy papieskiej sprawowanej przez Ojca Świętego Benedykta XVI na pl. Piłsudskiego w Warszawie (maj 2006). Chór zapraszany jest do udziału w uroczystościach diecezjalnych w archikatedrze warszawskiej, w katedrze polowej WP, w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

Próby chóru odbywają się w auli XIV LO im. Stanisława Staszica (ul. Nowowiejska 37A) w każdy poniedziałek oraz środę o godzinie 19:00. Zapraszamy wszystkich chętnych!!!
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies