• Language / язык

Chór Kameralny Armia św. Jerzego

KrajPoland
MiastoPoznań
Kod60-389
AdresSwoboda 43a
Telefon695347635
Skype
WWWhttps://pl-pl.facebook.com/swobodapoznan/
Emailarmia.sw.jerzego@gmail.com
Typ chóruchór mieszany
Grupa wiekowadorośli
Istnieje od2013
Języki komunikacji
Wpisano 2019-01-07
Moderator Przemysław Walendzik
Profesjonalnynie
Dyrygent
Damian Skoczypiec

Dni, godziny i miejsce prób chóru
Wtorki, 19:20, salka parafialna przy kościele pw. Św. Jerzego w Poznaniu, ul. Swoboda 43a
Opis
„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” powstał w listopadzie 2013 roku przy parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu. Po pięciu latach działalności, w październiku 2018 r. przekształcił się w Chór Kameralny Armia św. Jerzego, a także powołano Stowarzyszenie Członków i Przyjaciół Chóru Kameralnego „Armia św. Jerzego” , którego jednym z głównych statutowych celów jest propagowanie kultury muzycznej poprzez organizację wydarzeń i koncertów w mieście Poznań, jak i poza jego granicami.

Założycielem i dyrygentem chóru jest pan Damian Skoczypiec, organista parafii pw. św. Jerzego w Poznaniu, absolwent Archidiecezjalnego Studium Muzyki Kościelnej w Poznaniu. Prezesem Stowarzyszenia jest pani Monika Pięta. Członkami chóru są miłośnicy śpiewu chóralnego – uczniowie, studenci i absolwenci poznańskich szkół i uczelni, reprezentujący różnorodne grupy zawodowe. Chór liczy obecnie 20 członków.

Działalność Chóru skupia się przede wszystkim na oprawie muzycznej licznych uroczystości religijnych i świeckich, a także animacji życia muzycznego wśród lokalnej społeczności. Występował wielokrotnie w kościołach na terenie miasta Poznania, m.in. w Sanktuarium Matki Bożej Pani Poznania na Wzgórzu Przemysła podczas obchodów 50-lecia koronacji cudownego obrazu, w kościele Ewangelicko-Augsburskim w Poznaniu podczas koncertu kolęd, a także podczas święceń diakonatu i prezbiteratu w klasztorze w Obrze. Ponadto, zespół wielokrotnie występował w kościele Wniebowzięcia NMP w Łebie.

Chór od początku swojej działalności chętnie współpracuje z solistami i instrumentalistami, stanowiącymi krąg przyjaciół Armii św. Jerzego. Niejednokrotnie występował również na wspólnych Eucharystiach, nabożeństwach a także koncertach poznańskich chórów, w tym z Chórem Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu, Chórem Parafii Farnej w Poznaniu, Chórem Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Poznaniu, a także z Orkiestrą Reprezentacyjną Sił Powietrznych RP i Orkiestrą Komendy Wojewódzkiej Policji z Wrocławia.

Od 2015 roku Chór jest pomysłodawcą i organizatorem Festiwalu Pieśni Pasyjnych angażując i integrując w ten sposób poznańskiej środowisko chóralne.

„Zespół wokalny Armia św. Jerzego” jest trzykrotnym laureatem Konkursu Śpiewania Kolęd, który odbył się w ramach XVIII, XX i XXI Przeglądu Twórczości Bożonarodzeniowej Anioły w 2015, 2017 i 2018 roku w Koninie.
Jednym z najważniejszych wydarzeń w historii zespołu była organizacja i udział w poznańskiej premierze „Jutrzni za nienarodzonych” Pawła Bębenka – dzieła oratoryjnego na chór, orkiestrę i solistów, którym dyrygował na specjalne zaproszenie sam kompozytor. Wydarzenie zostało nagrane i emitowane w Telewizji Trwam.

W 2018 r. z okazji 5 rocznicy powstania wydana została płyta pt. „Wdzięczni Bogu za wszystkie dary”.
Członkowie

Aby przeglądać wszystkie zasoby Chórtowni lub dodawać swoje wpisy, musisz się zalogować. Jeżeli nie masz jeszcze konta - zarejestruj się!

Logowanie:

email lub login Hasło   Zarejestruj się


Lokalizacja

Komentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies