• Language / язык

Chór "Harmonia"

CountryPoland
CityBieruń
Zip code43-155
AddressRemizowa 19
Phone number+48509833071
Skype
WWWhttp://
Emailmalgorzata_kalinowska@wp.pl
Choir typechór mieszany
Age Groupmiędzypokoleniowy
Exists since1954
Languages of communication English, Polish,
Entered 2019-01-09
Updated 2019-01-11
Moderator Malgorzata Kalinowska-przybylska
Professionalno
Conductor
Małgorzata Kalinowska-Przybylska

Days and hours of choir repetitions
czwartki, 16:00-18:00, Regionalne Centrum Kulturalno-Gospodarcze Remiza, ul. Remizowa 19, 43-155 Bieruń
Description
Chór "Harmonia" powstał w 1954 roku celem kontynuowania pięknych tradycji śpiewaczych Górnego Śląska. Założycielem i pierwszym dyrygentem był Władysław Smołucha. Działamy przy Bieruńskim ośrodku Kultury, a nasze próby odbywają się w czwartki o godzinie 16:00 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Gospodarcze Remiza, przy ul. Remizowej 19 w Bieruniu. Oprócz oprawy muzycznej uroczystości kościelnych bierze udział w przeglądach chórów, festiwalach pieśni Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr, jarmarkach i imprezach w Bieruniu z repertuarem nie tylko kościelny ale i świeckim, gospel i rozrywkowym - spotykającym się z dużym entuzjazmem chórzystów i publiki. Obecnie prezesem chóru jest Jadwiga Piskorek, a dyrygentem Małgorzata Kalinowska-Przybylska.
Chór został założony 28 kwietnia 1954 roku. W latach 1955-1958 brał udział w I, II i IV eliminacjach Zjazdu Zespołów Śpiewaczych okręgu Pszczyńskiego, w których zajął jeden raz \II miejsce i dwukrotnie IV miejsce w II kategorii. W 1979 roku uczestniczył w Papieskiej Mszy św. Jana Pawła II ku czci bł. Maksymiliana Kolbego na miejscu byłego obozu zagłady w Oświęcimiu-Brzezince. W czasie tej uroczystości wystąpiło połączonych 9 chórów pod dyrekcją Władysława Obstarczyka.
W 1986 roku zmarł długoletni dyrygent i założyciel chóru „Harmonia”, Władysław Smołucha, którego pogrzeb odbył się 2go grudnia. Sześć lat później patronat nad chórem objął Bieruński Ośrodek Kultury i Śląski Związek Chórów i Orkiestr.
Zespół koncertował również w Czechach, w mieście partnerskim – Moravsky Boerun, w ramach Bieruńskiego jarmarku. Bierze stały udział m.in. w Tyskich Wieczorach Kolędowych, Gminno-Powiatowych Przeglądach Zespołów Kolędowych w Bojszowach Nowych, Przeglądach Pieśni Pasyjnej i Pokutnej w Żorach.
Podczas 50-lecia działalności chóru w 2004 r. uhonorowany został Złotą Odznaką z Laurem Polskiego Związku Chórów i Orkiestr oraz Złotą Odznaką z Wieńcem Laurowym Śląskiego Związku Chórów i Orkiestr. Rok później nadano mu sztandar oraz patrona, Władysława Smołuchę – założyciela i pierwszego dyrygenta chóru.
Od 2013 r. Dyrygentem jest Małgorzata Kalinowska-Przybylska.
Repertoire
Repertuar zawiera tradycyjne pieśni kościele, utwory muzyki dawnej oraz współczesne, świeckie, ludowe, gospel-spiritual i rozrywkowe.
Partners
https://bok.bierun.pl/zespoly-i-teatry/chor-harmonia/

https://www.youtube.com/playlist?list=PLTpOm9mhCRXz691cyWM6kycE66s2ZS9ph

Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register for free


Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies