We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Chór Świętej Anny

CountryPoland
CityBiałystok
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttps://www.facebook.com/ChorSwietejAnny
Emailagnieszka_panas@wp.pl
Choir typechór mieszany
Age Groupmiędzypokoleniowy
Exists since2017
Languages of communication Polish,
Entered 2023-08-21
Moderator Agnieszka Panas
Professionalno
Conductor
Agnieszka Panas

Days and hours of choir repetitions
Wtorek 19:00-21:00, parafia św. Anny w Białymstoku
Description


Chór Świętej Anny rozpoczął swoją działalność we wrześniu 2017 r. Po głośnej akcji promocyjnej przy pomocy plakatów i ulotek oraz zachęcie podczas ogłoszeń ze strony księdza Proboszcza, na pierwszą próbę 15 września zgłosiło się ponad 20 osób. Głównym zadaniem chóru jest prowadzenie śpiewu podczas Mszy Świętej o godz. 12:00 w każdą trzecią niedzielę miesiąca oraz uczestniczenie w uroczystościach i życiu parafii. Za stronę artystyczną i organizatorską chóru odpowiada p. Agnieszka Panas – dyrygentka i śpiewaczka. Po pierwszym miesiącu spotkań Chór zainaugurował swoją obecność artystyczną koncertem „Zdrowaś bądź, Maryja”, który odbył się 15 października 2017 i został licznie i serdecznie przyjęty przez parafian.

Zespół dąży do pięknego śpiewu wielogłosowego, a podczas prób, pracuje nad tajnikami emisji głosu oraz podstawowymi zagadnieniami muzycznymi, takimi jak śpiewanie przy pomocy nut, czy współpraca z dyrygentem. Chór to przede wszystkim wspólnota ludzi wierzących, zatem każda próba rozpoczyna się i kończy krótką wspólną modlitwą. W repertuarze znajdują się utwory sakralne, przeznaczone do wykonawstwa liturgicznego oraz piosenki religijne - mające swój czas podczas koncertów i adoracji. Zespół tworzy wspólnotę, która uczestniczy w życiu parafialnym, stąd też na stałe do parafialnego kalendarza wpisały się już koncerty maryjne, kolędowe i pasyjne oraz udział w uroczystym obchodzeniu Triduum Sacrum. Chór występuje również okazjonalnie podczas uroczystości diecezjalnych (m.in. miejska procesja Bożego Ciała, obchody nowenny przed wspomnieniem M.B. Ostrobramskiej w katedrze, kolędowania ekumeniczne).

Chór parafialny obecnie liczy ponad 20 osób w różnym wieku. Są wśród nas studenci, małżeństwa, osoby dorosłe i starsze, kobiety i mężczyźni. Pomimo wszystkich różnic łączy nas wspólny cel pięknego śpiewu na chwałę naszego Pana. Zapraszamy wszystkich chętnych!
Repertoire
Sakralny
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·