We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Młodzieżowy Chór Kameralny \"Angelus\" przy Liceum Ogólnokształcącym nr IX

CountryPoland
CityWrocław
Zip code
Address
Phone number
Skype
WWWhttp://www.angelus.oz.pl/
Email
Choir typechór mieszany
Age Group----
Exists since0
Languages of communication
Entered 2008-09-22
Moderator Justyna Dziuma
Professionalno
Conductor
Barbara Szarejko

Days and hours of choir repetitions
To be updated
Description
KAMERALNY CHÓR ANGELUS został utworzony we wrześniu 2003 roku. Działa przy Liceum Ogólnokształcącym nr IX we Wrocławiu. Jego dyrygentem jest Barbara Szarejko, a członkami uczniowie tej szkoły, innych liceów ogólnokształcących oraz wrocławskich szkół muzycznych. To pełna pasji chóralnej grupa młodych ludzi. Zespół ma w swoim repertuarze muzykę chóralną z różnych stron świata i epok, a także spektakle muzyczne.
Zespół koncertuje indywidualnie oraz odpowiada za oprawę muzyczną rozmaitych imprez.
Występował dla Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza i Komturii Zakonu Grobu Bożego w Jerozolimie. Brał udział w obchodach Dwudziestopięciolecia Pontyfikatu Jana Pawła II, Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy, cyklu koncertów Muzyka w Ogrodach i innych. Był gościem na wrocławskim Święcie Pieśni.
Chór wielokrotnie występował w świątyniach Ostrowia Tumskiego, kościele garnizonowym św. Elżbiety i innych prezentując repertuar sakralny. Śpiewał także w Dużym Studio Polskiego Radia we Wrocławiu, gdzie wraz z orkiestrą akademii muzycznej i solistami wykonał Mszę Organową Josepha Haydna.
Na zakończenie sezonu 2004/2005 zespół przygotował koncert muzyki rozrywkowej na statku, zaś na zakończenie kolejnego sezonu opracował spektakl muzyczny pt. Przerwana próba (żart sceniczny oparty na piosenkach Kabaretu Starszych Panów), który był prezentowany w ramach festiwalu WrocławNonStop. W kwietniu 2006 roku zespół wystąpił w projekcie multimedialnym Pasja 2006 w ramach Dni Papieskich.
Chór współpracuje z Operą Dolnośląską. Brał udział w sylwestrowej superprodukcji Carmen oraz w Zmierzchu Bogów Ryszarda Wagnera realizowanym w czerwcu 2006 roku.
Zespół nawiązał współpracę z Wyższą Szkołą Oficerską, gdzie wraz z tamtejszą orkiestrą odpowiedzialny jest za oprawę muzyczną wojskowych uroczystości.
Kameralny Chór Angelus otrzymał I miejsce na II Wrocławskim Przeglądzie Chórów Szkolnych oraz Wyróżnienie na XXVI Ogólnopolskim Konkursie Chórów a capella Dzieci i Młodzieży a na początku maja tego roku reprezentował Polskę na Międzynarodowym Festiwalu Chórów Dziecięcych i Młodzieżowych w Dreźnie.
Zespół stale poszerza swoją wiedzę i umiejętności biorąc udział w warsztatach z emisji głosu i wykonawstwa muzyki poszczególnych epok i stylów. Dotychczas były to zajęcia z zakresu chorału gregoriańskiego, muzyki epoki renesansu oraz warsztaty interpretacji muzyki rozrywkowej. Bardzo owocna była także praca reżyserska podczas przygotowań spektaklów.
Większość swoich najważniejszych pozycji repertuarowych zespół przygotowuje podczas wyjazdów szkoleniowych w góry, gdzie w sympatycznej atmosferze oddaje się muzyce...i wspólnej zabawie.
Members

To view all Chórtownia resources or add your entries, you must be logged. If you do not have an account yet - sign up!

loggin in:

email or login password   Register 4 free


Location

Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·