We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

II Kongres Chóralistyki Polskiej

Starting date2021-06-19
Ending date2021-06-20
Submission deadline2021-06-06
Country, CityPoland, Międzyzdroje
AddressMiędzynarodowy Dom Kultury
WWWhttp://www.lck.art.pl; www.legnica-cantat.pl
Entered 2021-05-17 by Lck
Description

Zapraszam do udziału w II Kongresie Chóralistyki Polskiej, który tym razem odbędzie się w Międzyzdrojach i będzie towarzyszył 56. Festiwalowi Pieśni Chóralnej.
Idea Kongresu narodziła się przed 50. edycją Festiwalu Chóralnego Legnica Cantat i z założenia miała umożliwić dyskusje o chórze w kontekstach, które dotychczas schodziły na dalszy plan: roli chóru, ale nie tylko tej artystycznej, specyfiki różnych rodzajów chórów i ich funkcji, znaczenia chóru dla społeczności lokalnych, jego specyfiki jako małej grupy społecznej, znaczenia w edukacji kulturalnej i socjalizacji oraz wielu innych.
Pierwsza edycja kongresu spotkała się z dużym zainteresowaniem środowiska, dlatego organizatorzy zaproponowali kontynuację przedsięwzięcia, które mamy nadzieję stanie się  stałym elementem rzeczywistości chóralnej w Polsce.
W ramach zaplanowanego na 19 i 20 czerwca tego roku Kongresu odbędą się moderowane dyskusje i debaty. Motywem przewodnim  będzie oczywiście kryzys wywołany przez pandemię w kontekście poszukiwania metod, by mu zaradzić i sprawnie powrócić do działania.

Zapraszamy do udziału w kongresie w sposób czynny lub bierny.
Udział bierny (bezpłatny) oznacza dostęp wyłącznie on- line do sesji plenarnych- otwierającej i zamykającej, debaty z udziałem przedstawicieli instytucji centralnych (bez możliwości zadawania pytań). 

Uczestnicy bierni mogą śledzić wybrane punkty programu na kanale YT Międzynarodowego Festiwalu Chóralnego w Międzyzdrojach.

Udział czynny (płatny) oznacza pełen dostęp do wydarzenia (sesje plenarne, debata z możliwością zadawania pytań, moderowane sesje dyskusyjne). Udział czynny to udział stacjonarny lub on- line (ZOOM, YT).
Opłaty:
udział czynny stacjonarny- 60 zł.
udział czynny on- line- 45 zł.
W przypadku udziału czynnego stacjonarnego obowiązuje limit osób, decyduje kolejność opłaconych zgłoszeń.

Karta zgłoszenia dla uczestnika czynnego wkrótce pojawi się w załączniku.

Location
Pliki do pobrania:

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·