We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

40. Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży

Starting date2021-11-12
Ending date2021-11-14
Submission deadline2021-09-30
Country, CityPoland, Bydgoszcz
Event locationPałac Młodzieży w Bydgoszczy
AddressJagiellońska 27
WWWhttp://www.chory.palac.bydgoszcz.pl
Entered 2021-09-14 by Dorota Tomaszewska
Description

Ogólnopolski Konkurs Chórów a Cappella Dzieci i Młodzieży jest największym konkursem chóralnym promującym chóry dziecięce i młodzieżowe w Polsce. Zadanie realizowane jest przez Pałac Młodzieży w Bydgoszczy wraz ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy „Pałac”. Rokrocznie patronat nad zadaniem obejmuje Minister Edukacji i Nauki oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W 2021 roku zorganizowana zostanie jego 40 edycja.
W konkursie przyznawane są Złote, Srebrne i Brązowe Kamertony. Chóry, które zaistnieją w sposób szczególny, wyróżniane są
nagrodami specjalnymi: Grand Prix – fundowanym przez Ministra Edukacji oraz nagrodami Ministra Kultury.

W tym roku nasze przedsięwzięcie, ze względu na trudną sytuację epidemiologiczną, będzie realizowane w formie mieszanej. Część konkursowa odbywać się będzie online, natomiast koncert galowy – stacjonarnie na scenie Pałacu Młodzieży. Podczas widowiska dodatkowo na ekranie prezentować będziemy filmy z konkursowymi prezentacjami chórów. Na widownię chcielibyśmy natomiast zaprosić dyrygentów chórów uczestniczących w przedsięwzięciu, wraz z dwuosobową reprezentacją dzieci. Wydarzenie będzie transmitowane online przez platformę streamingową na You Tube. 
 
Podczas Konkursu zorganizowane zostaną również bezpłatne zajęcia warsztatowe dla dyrygentów z całej Polski. Ich celem będzie doskonalenie poziomu wykonawczego chórów oraz podnoszenie kwalifikacji zawodowych i artystycznych poprzez kontakt z wybitnymi osobowościami muzycznymi, dyskusję i wymianę doświadczeń.

Przedsięwzięcie finansowane jest ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Miasta Bydgoszcz.

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·