We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

Ogólnopolski Konkurs Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i muzyki Chóralnej

Starting date2022-04-29
Ending date2022-04-30
Submission deadline2022-01-29
Country, CityPoland, Włocławek
WWWhttp://
Entered 2022-01-29 by Mariusz Mroz
Description

Szanowni Państwo,
 na Państwa ręce przekazuję Regulamin I Ogólnopolskiego Konkursu Organowego Akompaniamentu Liturgicznego i Muzyki Chóralnej Surrexit vere.
 
Idea konkursu Surrexit vere powstała z marzeń, które są wyrazem troski organizatorów i współorganizatorów o kondycje polskiej chóralistyki oraz poziom muzyki kościelnej. W znaczeniu szczególnym, chcemy zwrócić uwagę na pieśń sakralną, w tym pieśń liturgiczną okresu wielkanocnego.
Obserwacja i analiza ogólnopolskich konkursów organowych i chóralnych pozwoliła wypracować nową, oryginalną formułę konkursową, dopasowaną do współczesnych czasów. Zostały uwzględnione wymagania artystyczne względem organistów i chórów, wykonujących podczas koncertów oraz liturgii muzykę sakralną, zawierającą treści głoszące radość zmartwychwstania.
Spotkanie z innymi organistami, chórami to szansa na wymianę doświadczeń, na dokonanie obserwacji i porównań potrzebnych dla rozwoju wiedzy i umiejętności. Jestem przekonany, że udział w naszym Konkursie pozwoli Państwu zdobyć nowe doświadczenia, podnieść poziom wykonawczy, a może przede wszystkim przeżyć fantastyczną, muzyczną przygodę.
Zachęcam do zapoznania się z Regulaminem Konkursu
W imieniu organizatorów, współorganizatorów zapraszam do Włocławka – jednego z najstarszych miast w Polsce oraz historycznej stolicy Kujaw.
           
Łączę wyrazy szacunkuKierownik Katedry Muzyki Kościelnej AMFN w Bydgoszczy

dr hab. Mariusz Mróz, prof. Uczelni
 
 
http://www.amuz.bydgoszcz.pl/wydarzenia/surrexit-vere-i-ogolnopolski-konkurs-organowy-akompaniamentu-liturgicznego-i-muzyki-choralnej/

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·