• Language / язык

III Międzynarodowy Szczeciński Festiwal Muzyki Pasyjnej

3rd International Passion Music Festival Szczecin

Starting date2016-03-18
Ending date2016-03-20
Submission deadline2016-02-01
Country, CityPoland, Szczecin
WWWhttp://www.festival.szczecin.pl
Entered 2015-11-05 by Iwona Wiśniewska - Salamon
Description

„Aby głosić orędzie, które powierzył mu Chrystus, Kościół potrzebuje sztuki”
Jan Paweł II List do artystów

Od zarania wieków muzyka towarzyszyła człowiekowi w pracy, zabawie i modlitwie. Z wiekiem zmieniała się jej rola, ale obecność w kościele jest stała i związana z rokiem liturgicznym. Już od V wieku tematyka Wielkiego Postu inspirowała kompozytorów do tworzenia dzieł związanych z cierpieniem Chrystusa. Jego męka i śmierć są inspiracją także dla współczesnych artystów, którzy w zagonionym świecie prowokują swą twórczością do zastanowienia się nad sensem ludzkiej egzystencji i dotykają takich problemów jak śmierć i cierpienie czy samotność i miłość. Utwory o tematyce pasyjnej często pojawiają się w repertuarach chórów oraz w programach koncertów.

Mamy nadzieję, że udział w naszym festiwalu dostarczy Państwu wzruszeń, pozwoli na „zatrzymanie się w czasie”, pogłębienie wiary i ufności w Boga oraz drugiego człowieka.

Bieżące informacje nt. festiwalu dostępne są na stronie:
www.festival.szczecin.pl

Zajrzyj również na festiwalowego Facebooka:
https://www.facebook.com/morzekultury

----

Zapraszamy Chóry z Polski, Europy i całego Świata do uczestnictwa w Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Pasyjnej, który odbywa się w jednym z najpiękniejszych zakątków Polski - w Szczecinie. To miasto z przepięknymi zielonymi skwerami, zabytkowymi kamienicami i charakterystycznym gwieździstym układem ulic, podobnym do tego w Paryżu, Londynie czy Berlinie.

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·