• Language / язык

XXIII Ogólnopolski Festiwal Pieśni o Morzu

Starting date2017-04-21
Ending date2017-04-22
Submission deadline2017-01-31
Country, CityPoland, Wejherowo
Event locationFilharmonia Kaszubska
Addressul. Sobieskiego 255
WWWhttp://wck.org.pl/pozostale/opis/4276-xxiii-ogolnopolski-festiwal-piesni-o-morzu.html
Entered 2016-11-28 by Wejherowskie Centrum Kultury
Description

Szanowni Państwo!
 

W tym roku obchodzimy wyjątkową rocznicę - mija 50 lat od kiedy mamy zaszczyt i przyjemność organizowania Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu. Mamy nadzieję, że Ci z Państwa, którzy w minionych latach mieli okazję uczestniczyć w tym wyjątkowym wydarzeniu, wspominają je z sympatią i chcieliby ponownie odwiedzić nasze miasto w 2017 roku.
 
XXIII OGÓLNOPOLSKI FESTIWALU PIEŚNI O MORZU
 
XXIII odsłona Ogólnopolskiego Festiwalu Pieśni o Morzu odbędzie się w dniach 21-22 kwietnia 2017 r. w nowoczesnym obiekcie Filharmonii Kaszubskiej - Wejherowskiego Centrum Kultury w Wejherowie. Główne trofeum, o które będzie się toczyła rywalizacja, to Statuetka „Złocistego żagla”. Przyszłoroczna edycja przyniesie kilka zmian, które uwzględniliśmy w załączonym regulaminie. Do najważniejszych należy między innymi fakt, iż zrezygnowaliśmy z prezentacji utworu obowiązkowego oraz poszerzyliśmy grono potencjalnych uczestników o chóry parafialne i działające przy instytucjach. Ponadto przedłużyliśmy termin nadsyłania zgłoszeń do 31 stycznia 2017 r.
Mamy nadzieję, że wspomniane modyfikacje przyczynią się do jeszcze większego uczestnictwa w konkursie, niż w latach ubiegłych. Aby mogło się tak stać, zwracamy się z prośbą o jak najszersze rozpowszechnienie informacji o Festiwalu. Każda odsłona imprezy gromadzi w jednym miejscu znakomite chóry o dużym zróżnicowaniu wokalnym, co tworzy niecodzienną okazję do integracji środowiskowej, analizy chóralnego warsztatu konfrontacji umiejętności wokalnych oraz budowania satysfakcji ze wspólnego muzykowania i kontaktu z publicznością. Bardzo chcielibyśmy aby i w 2017 roku atmosfera była równie wspaniała!
 
Jolanta Rożyńska, Dyrektor Wejherowskiego Centrum Kultury

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·