• Language / язык

Ogólnopolski Festiwal Chórów Studenckich Vivat Academia

Starting date2017-04-22
Ending date2017-04-22
Submission deadline2017-03-21
Country, CityPoland, Warsaw
Event locationPolitechnika Warszawska
Choir - organizerChór Akademicki Politechniki Warszawskiej
AddressPlac Politechniki 1
WWWhttp://www.vivatacademia.pl
Entered 2017-04-06 by Magdalena Zlot
Description

W dniu 22 kwietnia 2017 r. w Małej Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej już po raz szósty odbędzie się Festiwal Chórów Studenckich Vivat Academia.

Obecna edycja jest wyjątkowa – Festiwal Vivat Academia ma bowiem po raz pierwszy zasięg ogólnopolski. 

Festiwal ma charakter konkursu. Przesłuchania konkursowe odbywać się będą w Małej Auli Politechniki Warszawskiej w dniu 22 kwietnia 2017 (sobota), rozpoczną się o godz. 14:00. Ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 16:30.
W przesłuchaniach mogą brać udział chóry wyższych uczelni z całej Polski a także inne zespoły młodzieżowe, zakwalifikowane do udziału przez organizatora Festiwalu.

Vivat Academia wyróżnia się na tle innych konkursów chóralnych nietypową kategorią dodatkową, którą w tym roku organizujemy po raz pierwszy. 
Chętne chóry mogą zgłosić się do kategorii: "INNY DYRYGENT" - wybrany przez siebie utwór, chór wykona pod kierownictwem wylosowanego w dniu konkursu dyrygenta, będącego na co dzień dyrygentem innego chóru biorącego udział w tej kategorii. Występ konkursowy dyrygenta i chóru oceniany będzie osobno. O wygranej w tej kategorii zdecyduje sumaryczna ilość punktów w obu ocenach (dyrygenta i prowadzonego przez niego na co dzień chóru).

Warunkiem uczestnictwa w przesłuchaniach konkursowych jest nadesłanie wypełnionych kart zgłoszeniowych dostępnych na stronie internetowej Festiwalu.
Termin nadsyłania zgłoszeń upływa 21 marca 2017 r. Zgłoszenia należy przesyłać w wersji elektronicznej na adres chorpw@gmail.com.

Do grona Jury Festiwalu Vivat Academia 2017 zaproszeni zostali m.in.:
Paweł Łukaszewski (Polska) – Przewodniczący Jury,
Wioletta Miłkowska (Polska),
Paul Mealor (Wielka Brytania),
Cornelius Trantow (Niemcy),
Inessa Bodiako (Białoruś).

Szczegółowe informacje na stronie internetowej: http://vivatacademia.pl/

Festiwal Vivat Academia to święto muzyki chóralnej wykonywanej przez chóry studenckie z całej Polski - zarówno na przesłuchania konkursowe jak i koncert finałowy wstęp jest wolny!
Serdecznie zapraszamy!

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·