We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

XXV FESTIWAL MUZYKA W STARYM OPACTWIE

FESTIVAL MUSIC IN OLD ABBEY

Starting date2020-10-18
Ending date2020-10-19
Submission deadline2020-09-01
Country, CityPoland, Rudy
Event locationPocysterski Zespół Klasztorno - Pałacowy w Rudach
AddressCysterska 4
WWWhttp://www.muzykawstarymopactwie.pl
Entered 2019-06-07 by Ks. Bogdan Kicinger
Description

KONCERT PROF. JULIANA GEMBALSKIEGO W RUDACH
18. X. 2020

jako jedyny w ramach tegorocznej „Muzyki w starym opactwie”
 
„Nie przesądzajmy sprawy w sposób ostateczny – jeśli tylko choć jeden, październikowy koncert okazałby się możliwy do przeprowadzenia w normalnych już warunkach, szansę tę wykorzystamy, o czym też Państwa niezwłocznie poinformujemy” – zapewnialiśmy w majowej notatce odwołującej z powodu epidemii tegoroczną edycję „Muzyki w starym opactwie”. I oto nasze gorące pragnienie ziściło się – październikowy koncert, który w zwyczajnych warunkach byłby podsumowaniem jubileuszowego cyklu, a w sytuacji narzuconej nam przez złośliwego wirusa będzie koncertem jedynym, został zaplanowany. Odbędzie się dnia 18 października w rudzkiej bazylice a zagra dla Państwa Prof. Julian Gembalski, wirtuoz organów o międzynarodowej renomie, jeden z najlepszych współczesnych improwizatorów, tym bliższy naszym słuchaczom, że rodem i pracą zawodową związany ze Śląskiem (Akademia Muzyczna w Katowicach).
         Zapraszamy Państwa na to artystyczno-duchowe wydarzenie równie serdecznie, jak serdecznie się cieszymy z ofiarowanej nam przez Boga szansy jego zaistnienia. Oby już nic nie przeszkodziło w realizacji naszych planów. Przeżyjmy piękne spotkanie z muzyką, zwłaszcza że w tym roku tak niewiele mieliśmy okazji do takich przeżyć.
         Nie zabraknie motywu papieskiego, który zawsze październikowym koncertom towarzyszy, a w tym roku jest dodatkowo wzmocniony przez setną rocznicę urodzin naszego wielkiego Rodaka. Spróbujmy choć w pewnym stopniu wynagrodzić mu to wszystko, co w  planach rocznicowych zniweczyła pandemia.
       Do zobaczenia w Rudach dnia 18 października 2020 roku o godz. 17.00.
ks. prał. Bogdan Kicinger
Dyrektor Festiwalu

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·