We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык

XXVII FESTIWAL MUZYKA W STARYM OPACTWIE

FESTIVAL MUSIC IN OLD ABBEY

Starting date2022-08-21
Ending date2022-08-21
Submission deadline2022-08-20
Country, CityPoland, Rudy
Event locationPocysterski Zespół Klasztorno - Pałacowy w Rudach
AddressCysterska 4
WWWhttp://www.muzykawstarymopactwie.pl
Entered 2019-06-07 by Ks. Bogdan Kicinger
Description

 
XXVII EDYCJA FESTIWALU „MUZYKA W STARYM OPACTWIE”
2022
 
                 Letnie niedzielne popołudnia w Rudach to zawsze dobrze i owocnie spędzony czas. Zwłaszcza jeśli trafi się na niedzielę koncertową. Jest to zazwyczaj trzecia niedziela miesiąca od maja do października, chociaż w tym roku edycja – po pandemicznej przerwie – rozpoczęła się dopiero w czerwcu. Tak więc mamy już za sobą doroczny koncert dyplomantów gliwickiego ośrodka kształcenia muzyków kościelnych oraz koncert tegorocznego absolwenta Akademii Muzycznej w Katowicach, Mateusza Goniowskiego rodem z Raciborza, a przed nami kolejne spotkanie z muzyką organową. Tym razem, w niedzielę 21 sierpnia, zagra dla wszystkich, którzy pozwolą się zaprosić, Brygida Tomala, stały gość Festiwalu, a zarazem jedna z osób zaangażowanych w jego organizację i przebieg.
                 Pani Brygida zawodowo zajmuje się kształceniem młodych organistów w gliwickich szkołach muzyki kościelnej, a także jako nauczyciel Szkoły Muzycznej II stopnia w Katowicach oraz wykładowca katowickiej Akademii Muzycznej. Oprócz tego pełni funkcję organistki w Parafii św. Anny w Babicach, gdzie prowadzi również chór parafialny o znaczących osiągnięciach koncertowo-konkursowych.
                   Szacowne mury opactwa, przepiękny gotycko-barokowy wystrój Bazyliki Pani Pokornej i stare drzewa parku, pamiętające czasy cystersów i książąt, którzy przyszli po nich – czyż może być lepsze tło dla dźwięków królewskiego instrumentu, przeznaczonego do przybliżania ludziom muzyki nieba?
                   Każdy, kto już tego zdążył posmakować, wie, o czym mowa. Kto jeszcze tego nie doświadczył, ma kolejną okazję. Jeśli ją wykorzysta, nie pożałuje na pewno.
                  21 sierpnia, w niedzielę, o godzinie 17.00. Przy organach – Brygida Tomala. Program będzie czekał przy wejściu. Zapraszamy serdecznie.
 
Ks. Bogdan Kicinger
Dyrektor Festiwalu
 

Location

Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·