• Language / язык
 
Chór: Fundacja Chórtownia
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2018-01-26
Dostępne tłumaczenia:

Muzyka w walce z depresją

Muzyka w walce z depresją
W lutym jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji Chórtownia wraz z portalem Opoka inicjują ogólnopolską akcję koncertową 25 lutego 2018 r.

25 lutego (niedziela) w wybranych kościołach w całym kraju chóry zaprezentują repertuar mający na celu rozpropagowanie wiedzy na temat depresji. 

Akcja ma na celu dotarcie z informacją o tej chorobie.

Do akcji może się przyłączyć każdy chór, zainteresowanych prosimy o kontakt:

Luiza Paluchiewicz 
Manager ds. Współpracy i Marketingu, Pełnomocnik Zarządu Opoki
tel. +48 660 647 625, mail: Luiza.Paluchiewicz@opoka.org.pl

Przesłanie od Luizy, pomysłodawczyni akcji:

23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Choroba jest na tyle podstępna, że wmawia choremu, że jest z nią sam, że nikt mu nie może pomóc, i że najlepiej położyć się do łózka i już się nie obudzić. Dlatego Fundacja Opoka wraz z Chórtownią postanowiła pokrzyżować jej szyki i wyciągnąć ludzi z domów. Chcemy, aby w jak największej liczbie kościołów, w niedzielę 25 lutego chóry zaśpiewały utwory, które uznają za odpowiednie do pognębienia choroby. Wesołe? Liryczne? Dające nadzieję? Chcemy wszystko!

Mam świadomość, że obawa przed uznaniem kogoś za "wariata" może być zbyt silna, żeby przyjść specjalnie na koncert, dlatego pomysł jest taki, aby koncerty w miarę możliwości odbywały się po mszach, bo pozostanie w kościele po mszy może takie obawy zmniejszyć. Jest to jedynie sugestia, życie zweryfikuje.

Już teraz na Opoce powstaje nowy dział depresja.opoka.org.pl, gdzie znajdzie się zaplecze informacyjne: materiały do czytania, porady, rozwiązania, rozmowy z psychiatrami, terapeutami, itd. itd (adres podamy, gdy wszystko będzie gotowe). Jeśli macie pomysły lub uwagi, skontaktujcie się ze mną. Jeśli wiecie, że w tym czasie będą jakieś wydarzenia sportowe (półmaratony, fitness akcje) - dajcie znać, bo może będą chcieli dołączyć. 


Planowany przebieg akcji

  1. Chór w uzgodnieniu z proboszczem danej parafii wystąpi podczas lub po Mszy Św. 
     
  2. W czasie Mszy Św. ksiądz odprawiający Mszę Św. powie, z jakiej okazji śpiewa chór (materiały do wykorzystania będą przygotowane przez Opokę)
     
  3. Planowane jest też pozyskanie siły fachowej w osobie psychologa lub psychiatry, która po Mszy i krótkim występie chóru udzieliłaby w umówionym miejscu  (np. na plebanii) wstępnej konsultacji zainteresowanym osobomKomentarze

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · Lux CRM - easy CRM for NGO & companies