We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Choir: Ekumeniczny Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Reformowanego w Warszawie
Event location: Kościół Narodzenia NMP
Address: Warszawa, Al. Solidarności 80
Country: Poland
Starting date: 2024-03-23
start Time: 18:45:00
Available translations:

Koncert pasyjny U STÓP KRZYŻA

Koncert pasyjny U STÓP KRZYŻA
Koncert odbędzie się w sobotę 23 marca 2024 r. o godz. 18.45 w Kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Warszawie (Al. Solidarności 80).

Ekumeniczny Chór Kameralny Parafii Ewangelicko-Reformowanej w Warszawie pod dyrekcją Daniela Synowca zaprasza na koncert pieśni pasyjnej a cappella U STÓP KRZYŻA. 

Program koncertu jest muzycznym odzwierciedleniem ostatnich chwil życia, męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Naszym przewodnikiem będzie pieśń „Dobrotliwość Pańska” skomponowana przez Cypriana Bazylika, renesansowego polskiego kompozytora, pisarza, poety, tłumacza oraz działacza reformacyjnego. Kolejne zwrotki tej pieśni będą zapowiadały trzy części koncertu. W pierwszej przygotowujemy się na przyjście nieuniknionego. Druga część będzie odzwierciedleniem męki i śmierci jaką poniósł Chrystus na krzyżu aby odkupić nasze winy, a także cierpienia jego najbliższych. Trzecia, ostatnia część koncertu jest błaganiem o zmiłowanie w wielkiej łaskawości bożej i zesłanie miłosierdzia na lud pokutujący. 

W programie Aichinger, Bach, Bazylik, Chopin, Głowacki, Ingegneri, Kodály, Lotti, Palestrina, Penderecki, Perti, Seklucjan. 

Wstęp wolny.

Location


Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·