We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Poland
Starting date: 2024-05-23
Available translations:

Wakacyjny kurs czytania nut głosem metodą Kodalya dla chórzystów

Wakacyjny kurs czytania nut głosem metodą Kodalya dla chórzystów
Serdecznie zapraszamy chórzystów do wakacyjnej nauki czytania nut głosem metodą Kodálya. Zajęcia będą odbywały się 1-5.07 w budynku Akademii Muzycznej w Katowicach, a poprowadzi je dr Dominika Lenska, wspaniała specjalistka w tym zakresie!

Większość chórzystów nie czyta nut. Po jakimś czasie śpiewania w chórze zaczynają używać nut, ale nie umieją przeczytać swojej partii głosem. Brzmi znajomo?

Postanowiliśmy zatem upowszechnić genialną metodę węgierskiego kompozytora i pedagoga, Zoltána Kodálya, która wykorzystuje takie narzędzia jak solmizacja relatywna, fonogestyka czy stick notation.

Pierwszy kurs (online) poprowadziła w kwietniu z dużym sukcesem dr hab. Joanna Maluga, a teraz jest okazja zrobienia zajęć na żywo: zapraszamy więc w lipcu do Katowic na wieczorne (18-20) zajęcia. Kurs kierujemy 
do osób, które znają zapis nutowy.  Będą to założenia teoretyczne metody i bardzo dużo praktyki, przygotowującej chórzystów do samodzielnej pracy. 

Partnerzy kursu to Katedra Edukacji Muzycznej i Rytmiki Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego 
w Katowicach oraz Stowarzyszenie im. Zoltána Kodálya w Polsce. Poprowadzi go dr Dominika Lenska, wykładowczyni AM w Katowicach, pracująca tą metodą na co dzień. Dominika Lenska ukończyła też studia w Instytucie Pedagogiki Zoltána Kodálya w Kecskemet na Węgrzech, czyli w jaskini lwa.

Zapisy przyjmujemy do 30 czerwca 2024 - oto formularz zgłoszeniowy:
https://forms.gle/biT5Eo1Q4boA2kLV7

Warunki uczestnictwa (skrót):

  1. Uczestnikiem Kursu może być każda osoba dysponująca warunkami głosowymi i umiejętnościami pozwalającymi na przyswojenie treści (Uczestnik musi znać zapis nutowy).
  2. Liczba Uczestników Kursu jest ograniczona do 50 osób.
  3. Uczestnicy Kursu obowiązani są do wniesienia wpisowego w wysokości 350 PLN najpóźniej w terminie 29 czerwca 2024. Nie uiszczenie wpisowego w terminie równoznaczne jest z rezygnacją Uczestnika z udziału w Kursie. Wpisowe nie podlega zwrotowi w przypadku wycofania się Uczestnika z Kursu. Opłaty należy dokonać na rachunek bankowy PL 72 2030 0045 1110 0000 0384 6120 (Nazwa banku: BNP Paribas Bank Polska S.A, SWIFT: GOPZPLPW) z dopiskiem: Kurs2.
  4. Osoby, które są zarejestrowanymi użytkownikami portalu Chórtownia przed dniem 23 maja 2024 r. lub są członkami zespołów zrzeszonych w Śląskim Związku Chórów i Orkiestr mają prawo do zniżki w wysokości 50zł i w tym przypadku opłata za kurs wynosi 300 zł.
  5. W przypadku zbyt dużej ilości zgłoszonych uczestników o udziale w Kursie decydować będzie kolejność wpłat, a wpłaty pozostałych uczestników zostaną zwrócone. Opłaty należy dokonać na rachunek bankowy podany powyżej.
Link do pełnego regulaminu kursu znajduje się pod adresem:
https://docs.google.com/document/d/1xvu0yJUkqlsatG9nvXUgZBFVxWAIIJY0aYF8KhKeYIU/edit

Zajęcia będą się odbywały w przepięknym budynku Akademii Muzycznej w Katowicach przy ul. Zacisze 3. W lipcowe popołudnia nie powinno być problemu z parkowaniem, a Akademia jest w odległości pieszej od dworca PKP, gdyby ktoś chciał przybyć pociągiem.

Na kurs zebrała sie już grupa, więc na pewno sie odbędzie. Materiały będą rozdawane na bieżąco, nie trzeba więc specjalnie się przygotowywać (chociaż ołówki i notatniki się przydadzą).

Do zobaczenia na zajęciach!
 Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·