• Language / язык
 
Choir: Chór Music Everywhere
Country: Poland
Starting date: 2016-05-13
Available translations:

Chór Music Everywhere jedzie do Hiszpanii – i prosi o pomoc!

Chór Music Everywhere jedzie do Hiszpanii – i prosi o pomoc!
W tym roku Chór Music Everywhere postanowił podnieść sobie poprzeczkę – po licznych sukcesach na krajowych konkursach i festiwalach zdecydowali się zaprezentować na arenie międzynarodowej.

Gdański Chór Music Everywhere przez ponad 5 lat swego istnienia zyskał renomę jednego z najciekawszych i najprężniej rozwijających się zespołów tego typu w Trójmieście. 40-osobowy Chór do tej pory można było usłyszeć zarówno w poważnych salach koncertowych, jak i w nietuzinkowych przestrzeniach: przejściach podziemnych, autobusach, na miejskich placach i w bramach. Gdziekolwiek się nie pojawią, zdobywają serca słuchaczy swoją energią i przebojowym repertuarem. Ich pasja zaowocowała także organizowanym od dwóch lat w Gdańsku Ogólnopolskim Festiwalem Współczesnej Muzyki Chóralnej „Music Everywhere!”.
            W tym roku Chór Music Everywhere postanowił podnieść sobie poprzeczkę – po licznych sukcesach na krajowych konkursach i festiwalach zdecydowali się zaprezentować na arenie międzynarodowej. We wrześniu planują wyjazd na prestiżowy Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Chóralny „Cançó Mediterrania” oraz Międzynarodowy Konkurs Chóralny im. Pau Casalsa w Barcelonie i Lloret del Mar. Jedyną przeszkodą na drodze do Hiszpanii są jednak finanse.
            - Działalność naszego zespołu jest w całości finansowana ze składek chórzystów i okazjonalnych darowizn – mówi dyrygentka Chóru, Beata Śnieg. – Tygodniowy wyjazd do Hiszpanii dla 30 osób to jednak spory wydatek. Udało nam się już zebrać prawie dwie trzecie potrzebnej kwoty 70 tys. złotych. Teraz mamy nadzieję, że wspomogą nas nasi słuchacze, dlatego uruchomiliśmy zbiórkę w serwisie Polak Potrafi.
            Na bilety lotnicze zespół potrzebuje 20 tys. złotych. W zamian za darowizny chórzyści przygotowali atrakcyjne i dość niezwykłe nagrody. Na sponsorów czekają m.in. pocztówki z Hiszpanii sygnowane przez wszystkich członków Chóru, profesjonalne zajęcia fitness w towarzystwie śpiewaków, możliwość organizacji prywatnych koncertów, a także... chóralna grupa  remontowa pod nazwą „Tania siła robocza”.
            Pełny opis projektu oraz lista nagród dostępne są pod adresem https://polakpotrafi.pl/projekt/music-everywhere. Więcej informacji o Chórze Music Everywhere na ich stronie internetowej www.musiceverywhere.pl oraz na Facebookowym fanpage'u: https://www.facebook.com/chormusiceverywhere/.
 

See also


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·