We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Country: Poland
Starting date: 2017-11-06
Available translations:

Światowy Dzień Chóralny 2019

Światowy Dzień Chóralny 2019
Światowy Dzień Chóralny to międzynarodowe wydarzenie chóralne mające na celu umocnienie wartości solidarności, pokoju i zrozumienia!

Światowy Dzień Chóralny to inicjatywa Międzynarodowej Federacji Muzyki Chóralnej. Pierwszy ŚWCh odbył się w Helsinkach w sierpniu 1990 roku, w ramach II Światowego Sympozjum Muzyki Chóralnej. Tysiące chórów przyłączyło się do obchodów Światowego Dnia Chóralnego w drugą niedzielę grudnia w ciągu ostatnich dwudziestu lat. Miliony chórzystów na całym świecie uczestniczyło w koncertach, festiwalach, flashmobach, seminariach chóralnych, Dniach Przyjaźni i innych wydarzeniach.

"Świat przeżywa ciężki i ciągły kryzysu samozniszczenia. Nie ma żadnych powodów, które mogą uzasadniać te działania. Większość ludzkości chce żyć w pokoju i z godnością. Czas, aby pokazać, że nasza rodzina chóralna przyczynia się poprzez muzykę do rozbijania sztucznych barier - produktów polityki, różnych ideologii, różnic religijnych i nienawiści rasowej, które oddzielają ludzi.

Musimy być w stanie pokazać, że MUZYKA, boska sztuka, jest czymś więcej, niż tylko poszukiwaniem formalnej perfekcji i interpretacyjnego piękna, muzyka powinna służyć wychwalaniu solidarności, pokoju i zrozumienia. Nie możemy pracować osobno, musimy dołożyć wszelkich starań, aby nasz głos został usłyszany i pozwolił muzyce wydeptać własne drogi komunikacji".

World Choral Day 2019

W 2019 roku obchodzimy Światowy Dzień Chóralny 8 grudnia, ale z możliwością dołączenia od 11 listopada aż do końca grudnia! Jeśli chcesz dołączyć do chóru na globalnym wydarzeniu chóralnym i podzielić się swoją miłością do śpiewu chóralnego z tysiącami innych chórów z całego świata, Światowy Dzień Chóralny jest właśnie dla Ciebie!

Jak to działa?

Wystarczy zadeklarować swoje wydarzenie i zarejestrować je na stronie www.worldchoralday.org oraz odczytać orędzie o nastepującej treści na początku lub w czaie trwania zgłoszonego koncertu (flashmoba, festiwalu, itd.)
 

Śpiewajcie, chóry świata! 

Niech wasze głosy wytrysną jak źródła tam, gdzie kiedyś płonął ogień. 

Niech wasze głosy rozkwitną jak róże tam, gdzie były pola bitewne. 

Wyśpiewajcie wolność, gdzie włada tyrania, 

Wyśpiewajcie równość, gdzie panuje bieda, 

Wyśpiewajcie miłość, gdzie panuje nienawiść. 

Zaorajcie bruzdę i zasiejcie miłość, aby zebrać owoce nadziei. 

Niech wasz śpiew powie światu, żeby pokój wziął górę nad wojną, 

żeby człowiek chronił ziemię, żeby wszelka dyskryminacja rasowa znikła, 

żebyśmy byli razem, jak siostry i bracia, 

żeby cała planeta radowała się waszym głosem. 


Po koncercie chóry uczestniczące w konkursie zostaną poproszone o przesłanie do IFCM materiałów (zdjęcia, wideo) na stronę w celu prezentacji WChD na forum globalnym.

W ostatnich latach tysiące wydarzeń odbyło się w około 50 krajach z udziałem ponad 100 000 piosenkarzy, rozpowszechniając orędzie wśród odbiorców.

Cantando - oficjalna piosenka z okazji Światowego Dnia Chóralnego 2019

Alberto Grau, inicjator obchodów WCD, skomponował bardzo radosną piosenkę na 2019 rok, śpiewaną podczas wszystkich uczestniczących koncertów. Chcielibyśmy zaprosić i zachęcić do pobrania partytury i nagrania mp3 tego wspaniałego utworu i zaśpiewania go razem podczas chóru. 

Wszystkie materiały są dostępne na stronie worldchoralday.org w dziale "Downloads"Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·