Wspieramy działalność chóralną
  • Language / язык
 
Chór: Fundacja Chórtownia
Kraj: Poland
Data rozpoczęcia: 2022-01-10
Dostępne tłumaczenia:

Zaproszenie do akcji MUZYKA - Wsparcie Osób w Depresji 2023

Zaproszenie do akcji MUZYKA - Wsparcie Osób w Depresji 2023
23 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Walki z Depresją. Z tej okazji zapraszamy chóry i dyrygentów do ogólnopolskiej akcji edukacyjno-artystycznej "Muzyka - Wsparcie Osób w Depresji".

Wzorem ubiegłego roku ogłaszamy nabór do ogólnopolskiej akcji "MUZYKA - Wsparcie Osób w depresji"

Akcja ma na celu podnoszenie świadomości o chorobie, jaką jest depresja oraz zachęcenie osób borykających się z tą chorobą do podjęcia aktywności w formie śpiewu w chórze,  jako elementu pomocniczego w jej leczeniu i profilaktyce. Zostanie częścią zespołu wokalnego zmniejsza poczucie samotności oraz pozwala odczuć przynależność do grupy społecznej. 

Do akcji może się przyłączyć każdy chór. 

Działania w ramach akcji mogą być następujące:

  • Koncert
  • Msza Św. z udziałem chóru
  • Próba otwarta
  • Rozśpiewanie dla zdrowia - warsztaty wokalne
Bardzo istotnym elementem jest to, aby chór, który zgłosi się do akcji, skontaktował się z minimum jedną placówką psychoterapeutyczną działającą w okolicy (może to być np. poradnia psychologiczna, centrum kryzysowe etc.). Do placówek psychoterapeutycznych, które w ten sposób staną się Waszymi Partnerami Merytorycznymi, zostanie skierowane przesłanie głównego partnera akcji - list ekspertów Ogólnopolskiej Konferencji MAM GŁOS, ruchu reprezentowanego przez dyrygentów, psychologów, psychoterapeutów, naukowców, ludzi biznesu i rehabilitantów głosu. Specjaliści w tej dziedzinie wskażą korzyści ze śpiewu grupowego i poproszą terapeutów o zachęcanie swoich pacjentów do udziału w koncertach chóralnych oraz próbach chóru.

Poniżej opisujemy wyżej wymienione formy muzyczne udziału w akcji:

KONCERT - Chór może zorganizować ogólnodostępny koncert dla publiczności, ale jednym z bardzo istotnych działań powinno być zaproszenie swojego Partnera Merytorycznego wraz ze wszystkimi jego terapeutami w charakterze gości specjalnych na koncert - to taka forma docenienia tej grupy zawodowej. Ważne jest również odczytanie przed koncertem Listu Otwartego. (W przypadku gdy przed koncertem przewidziana jest prelekcja psychologa, List Otwarty należy odczytać po koncercie).

MSZA ŚW. Z UDZIAŁEM CHÓRU - Chór może zaśpiewać na mszy i poprosić proboszcza, aby w ogłoszeniach parafialnych umieścił ogłoszenie o tym, że chór śpiewa z okazji Międzynarodowego Dnia Walki z Depresją i że jest to choroba, w dodatku śmiertelna, której nie należy się wstydzić, ale zdecydowanie należy ją leczyć. Ważne jest również odczytanie po Mszy Św. Listu Otwartego. 

PRÓBA OTWARTA - Chór umożliwi dołączenie do swoich regularnych zajęć nowym osobom, które chciałyby zobaczyć, jak wygląda praca w zespole wokalnym. Ważne jest również odczytanie przed próbą Listu Otwartego. (W przypadku gdy przed próbą przewidziana jest prelekcja psychologa, List Otwarty należy odczytać po niej).

ROZŚPIEWANIE DLA ZDROWIA - WARSZTATY WOKALNE  - Zorganizowanie we współpracy z wybraną placówką terapeutyczną (najlepiej swoim Partnerem Merytorycznym)  otwartego grupowego rozśpiewania poprowadzonego przez dyrygenta lub instruktora emisji głosu, poza regularnymi próbami chóru. Zajęcia te w miarę możliwości powinny odbyć się 23 lutego. Ważne jest również odczytanie przed rozśpiewaniem Listu Otwartego. (W przypadku gdy przed rozśpiewaniem przewidziana jest prelekcja psychologa, List Otwarty należy odczytać po rozśpiewaniu).

Nie ma żadnych ograniczeń dotyczących liczby zgłaszających się chórów. Im nas więcej, tym będziemy mieć większą siłę przebicia! Każdy chór może zgłosić wszystkie proponowane rodzaje aktywności. Każdy chór, który zgłosi się do akcji, otrzyma następujące materiały: Chórtownia oraz Ogólnopolska Konferencja Mam Głos zadbają  również o koordynację wszystkich działań oraz zobowiązują się do promowania całej akcji, m.in do udostępniania relacji nadsyłanych w czasie i po wydarzeniu na swoich mediach społecznościowych. 


TERMINY


Wydarzenia w ramach akcji powinny odbywać się w dniach od 18 do 26 lutego 2023 r. 

Zgłoszenia przyjmujemy do dnia 10 lutego 2023 r. poprzez formularz google:
https://forms.gle/RTCjuiYNVwBuWhoFA

Zgłoszenia są po to, abyśmy mogli stworzyć ogólnopolski harmonogram wszystkich wydarzeń oraz przesłać wszystkim chórom podziękowania po akcji.

PARTNERZY

Ogólnopolska Konferencja “Mam Głos”
www: https://niemamglosu.pl/
fb: https://www.facebook.com/MamGlosOgolnopolskaKonferencja
Ig: https://www.instagram.com/konferencja_mam_glos/

 

MATERIAŁY DO POBRANIA

Chcielibyśmy, aby wszystkie wydarzenia w ramach akcji miały spójną szatę graficzną. Dlatego przygowujemy dla Was szablony plakatów, zaproszeń i innych materiałów graficznych. 

 

WSPARCIE

Chcesz nas wesprzeć? Bardzo prosimy. Musimy mieć pieniądze na realizację pomysłów takich tak ten. Wierzymy, że nasza działalność ma sens, przynosi ulgę cierpiącym i upowszechnia kulturę w dzisiejszych trudnych czasach.

 

KOORDYNATORZY

dr Krzysztof Dudzik

Dyrygent, psycholog, psychoterapeuta

tel. 603995772

 

Justyna Dziuma

Prezeska i spiritus movens Fundacji Chórtownia

tel. 507075679


 

Zobacz także
Pliki do pobrania:


Komentarze

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·