We promote singing in a choir as a lifestyle
  • Language / язык
 
Country: Poland
Starting date: 2024-05-29
Available translations:

Zaproszenie do konkursu z okazji 50-lecia Filharmonii Śląskiej dla śląskich chórów

Zaproszenie do konkursu z okazji 50-lecia Filharmonii Śląskiej dla śląskich chórów
Pięć zwycięskich chórów zaśpiewa na sali koncertowej Filharmonii Śląskiej wybrane pieśni H.M.Góreckiego z cyklu „Z pieśni kościelnych”, a także zaprezentuje swój repertuar. 6 lipca 2025 r. odbędzie się uroczysty koncert z udziałem zwycięskich chórów.

Serdecznie zapraszamy amatorskie chóry z województwa śląskiego do udziału w konkursie, którego zwycięzcy będą mieli możliwość wystąpić na scenie Sali Koncertowej im. Karola Stryji wraz z Chórem Filharmonii Śląskiej, w ramach nowego cyklu koncertowego Chór-mistrzowsko.

W sezonie artystycznym 2024/2025 Chór Filharmonii Śląskiej – jeden z najstarszych chórów filharmonicznych w Polsce – będzie obchodził swój jubileusz 50-lecia. Konkurs – i cykl koncertów – to jedne z naszych jubileuszowych wydarzeń, w ramach których chcemy promować śląskie chóry, ale także upamiętnić postać i twórczość Henryka Mikołaja Góreckiego.

Organizatorem konkursu jest Filharmonia Śląska, natomiast Partnerami  Śląski Związek Chórów i Orkiestr i my - Fundacja Chórtownia. Dlatego też zapraszamy Was do przystąpienia do tego konkursu.

Do Jury Konkursu zaproszone zostały uznane autorytety:

prof. dr hab. Elżbieta Grodzka-Łopuszyńska – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
prof. dr hab. Iwona Melson – Akademia Muzyczna im. K. Szymanowskiego w Katowicach
dr Jarosław Wolanin – Filharmonia Śląska

Warunkiem uczestnictwa jest wypełnienie zgłoszenia oraz przesłanie linku do nagrania audiovideo prezentujące śpiew chóru. W pierwszym etapie oceny zgłoszeń konkursowych dokona Jury. Wyłonione chóry przejdą do drugiego etapu, w którym zwycięzcy zostaną wyłonieni w otwartym głosowaniu, poprzez internetowy formularz zamieszczony na stronie internetowej Filharmonii Śląskiej.

Pięć zwycięskich chórów zaśpiewa na Sali koncertowej im. Karola Stryji wybrane pieśni Henryka Mikołaja Góreckiego z cyklu „Z pieśni kościelnych”, a także zaprezentuje swój repertuar. Ponadto 6 lipca 2025 r. odbędzie się uroczysty koncert laureatów z udziałem wszystkich zwycięskich chórów.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 14 czerwca.

See also


Comments

Choralnet.org · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www · hosting: niebieski.net ·