• Language / язык
 
Choir: Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego
Event location: Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
Address: Warszawa, Modzelewskiego 59
Country: Poland
Starting date: 2016-05-29
start Time: 19:00:00
Available translations:
Polish

Siergiej Rachmaninow "Całonocne czuwanie"

Siergiej Rachmaninow
Cerkiewne cykle Całonocnego czuwania były pisane po P. Czajkowskim przez wielu kompozytorów, ale żaden z nich nie posiada takiej siły i mocy artystycznego wyrazu jak dzieło Rachmaninowa. To ostatni utwór w bogatym dorobku tego kompozytora.

Zapraszamy do wysłuchania "Całonocnego czuwania" Siergieja Rachmaninowa w wykonaniu Chóru Akademickiego Uniwersytetu Warszawskiego, któremu towarzyszyć będą soliści: Jadwiga Rappé - alt i Mateusz Markuszewski - tenor. Koncert poprowadzi Irina Bogdanovich, która spektakularnie wydobywa charakterystyczne dla Rachmaninowa połączenie zachodniego nurtu romantyzmu z tradycją wschodnią - w tym przypadku prawosławną. Tę interpretację możemy śmiało ogłaszać jako jedną z głównych atrakcji nadchodzącego koncertu. 
Części "Całonocnego czuwania" są obecne w repertuarze chóru od wielu lat, a ich wykonania przyniosły kilka nagród na konkursach muzyki cerkiewnej w Polsce i za granicą. Tym razem, w jednej z najlepszych sal koncertowych Warszawy, zabrzmi 29 maja bieżącego roku cały cykl. 
Bilety w cenie 20 zł dostępne na stronie: www.sklep.polskieradio.pl oraz na godzinę przed koncertem. 
 

See also
Location


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·