• Language / язык
 
Choir: Fundacja Chórtownia
Event location: Zamek w Tarnowicach Starych
Address: Tarnowskie Góry, Pyskowicka 39
Country: Poland
Starting date: 2017-06-03
start Time: 17:30:00
Available translations:
Polish

Rapsodia na zamku w Tarnowicach Starych

Rapsodia na zamku w Tarnowicach Starych
Zapraszamy serdecznie 3 czerwca o 17:30 na zamek w Tarnowicach Starych, gdzie wystąpi chór Rapsodia z Mołdawii w ramach I Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Renesansowej

Fundacja Kompleks Zamkowy zaprasza na Festiwal Muzyki Renesansowej. W tym dniu gościć będziemy chór 'Rapsodia" z Mołdawii. Repertuar chóru zawiera różne utwory muzyczne poczynając od renesansu aż do współczesności i powodzeniem wykonuje muzykę sakralną kościoła prawosławnego, zachodnią muzykę klasyczną, mołdawskie pieśni folklorystyczne, muzykę współczesną, jazz i pieśni autorskie w opracowaniach chóralnych. Chór operowy uczestniczy w 9 spektaklach w Narodowym Teatrze Opery i Baletu w Kiszyniowe.

W repertuarze chóru brzmią różne języki i jest on znany w wielu krajach. Uczestniczył w w wielu audycjach RTV, m.in. w konkursie Eurowizji, reprezentując Mołdawię. W 2006 chór reprezentował Mołdawię na międzynarodowym konkursie Madame Butterfly w Nagasaki.

Chór Rapsodia często koncertuje w Polsce: We wrześniu 2005 roku chór Rapsodia przyjechał na pierwszą w swojej historii trasę koncertową do Polski - wystąpił w Gliwicach na koncercie z cyklu "Lato w mieście" z repertuarem współczesnym oraz w Warszawie w szkole Lauder Morasha z widowiskiem muzycznym o Jerzym Korczaku. Koncertował też w Zabrzu, Garwolinie, na szczecińskim Festiwalu Muzyki Pasyjnej, na festiwalu i konkursie chóralnym w Hajnówce oraz w innych miastach. W ostatnich latach odbyły się również wyjazdy koncertowe do Czech, Węgier, Serbii i Bułgarii.

Chór jest częstym gościem na Międzynarodowych Spotkaniach Chóralnych odbywających się w Kamczii, nad brzegiem Morza Czarnego. Natalia Barabanszczikowa jest dyrektorem artystycznym tego festiwalu.

Ostatnio na zaproszenie Tbilisi State Choral Festival chór gościł w Gruzji, dając koncerty w ramach festiwalu w tamtejszym konserwatorium.

Więcej informacji o chórze: 
http://www.choral.art.pl/index.php?vaction=chor_view&filtr=rapsod&start=0&chid=451

Bilety w cenie 10 zł od osoby, dostępne są w kasie zamkowej.

Rezerwacje można składać mailowo lub telefonicznie:
biuro@fundacjakomplekszamk
owy.pl, tel. 32/384 74 61

ZapraszamyWydarzenie na facebooku:

https://www.facebook.com/events/1344095772347196/?active_tab=discussion

Location


Comments

Choralnet.org · Festivals in Russia · Summer festival in Bulgaria · Rejestracja24 - internetowa rejestracja pacjentów · projektowanie stron www ·